- اسپوتنیک افغانستان  , 1920
عملیات ویژه روسیه در اوکراین
روسیه 24 فبروری عملیات ویژه خود را در اوکراین آغاز کرد. ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه، هدف این عملیات را "محافظت از افرادی عنوان کرد که در طول هشت سال گذشته توسط رژیم کی‌یف تحت شکنجه و جنایت قرار گرفته اند" .

پولیتیکو: پوتین در ارزیابی خود نسبت به برخورد غرب با اوکراین حق به جانب است

© Sputnik / Grigory Sysoev /  مراجعه به بانک تصاویر ولادیمیر پوتین
ولادیمیر پوتین - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 16.08.2022
Telegram
یک تحلیلگر سیاسی غرب نوشت: پوتین درست می‌گوید که کمک های غرب به اوکراین در نهایت با تشدید پیامدهای اقتصادی جنگ کاهش خواهد یافت.
به گزارش اسپوتنیک،راجان منون، دانشمند علوم سیاسی آمریکایی در مقاله ای برای Politico می نویسد، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه ممکن است در پیش بینی تضعیف کمک های غرب به اوکراین حق به جانب باشد.
به گفته وی، بدتر شدن وضعیت اقتصادی در کشور های غرب میتواند از دلایل کاهش سطح حمایت این کشور ها از کی‌یف باشد.
منون گفت: "پوتین معتقد است که کمک های غرب به اوکراین در نهایت با تشدید پیامدهای اقتصادی جنگ کاهش می یابد - و ممکن است رئیس جمهور روسیه در این مورد حق به جانب باشد."
این کارشناس مسائل سیاسی خاطرنشان کرد: تحریم هاعلیه مسکو در حال حاضر آسیب بیشتر را به خود اروپا وارد و باعث بدترشدن اوضاع اقتصادی غرب شده است.
مقاله می‌افزاید: اروپایی‌ها در حال حاضر با تورم بالا و افزایش سرسام‌آور قیمت‌های انرژی مواجه هستند، و کاهش عرضه سوخت روسیه، آلمان - قدرت اقتصادی اروپا، را مجبور کرده است که اقدامات فوق‌العاده‌ای را برای جلوگیری از کمبود گاز در زمستان انجام دهد. تحریم‌های غرب ممکن است به اقتصاد روسیه آسیب برساند، اما به نظر می‌رسد پوتین مطمئن است که اقتصاد روسیه نسبت به اروپا با ثبات تر است.
در زمینه عملیات ویژه نظامی روسیه، کشورهای غربی همچنان به تامین سلاح به اوکراین ادامه می دهند. به عنوان مثال، واشنگتن اخیرا بسته کمک نظامی به ارزش حدود یک میلیارد دالر را اعلام کرد که شامل مهمات توپخانه، هزار سامانه ضد تانک جاولین، خودروهای زرهی پزشکی، مواد منفجره و دارو می شود.
گفتنی است در 24 فبروری، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، در یک سخنرانی تلویزیونی، آغاز عملیات نظامی ویژه برای دفاع از جمهوری های دونباس را که در اوایل همان هفته رسماً به رسمیت شناخته شده بود، اعلام کرد.
از آن زمان کشورهای غربی فشار تحریم‌ها بر روسیه را افزایش داده‌اند و تعدادی از بانک‌ های روسیه را تحریم کرده و تعدادی از مقامات ارشد روسیه را در لیست سیاه قرار داده‌اند و دارایی‌ های آنها را در خارج از کشور مسدود کرده‌اند.
مسکو به صراحت اعلام کرده است که هیچ طرح اشغالگری ندارد و هدف این عملیات حفاظت از غیرنظامیان دونباس در برابر نسل کشی و غیر نظامی کردن و نازی زدایی در اوکراین است.


نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала