- اسپوتنیک افغانستان  , 1920
عملیات ویژه روسیه در اوکراین
روسیه 24 فبروری عملیات ویژه خود را در اوکراین آغاز کرد. ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه، هدف این عملیات را "محافظت از افرادی عنوان کرد که در طول هشت سال گذشته توسط رژیم کی‌یف تحت شکنجه و جنایت قرار گرفته اند" .

گاردین: غرب ممکن است در نهایت از پشت به اوکراین خنجر بزند

© AP Photo / Efrem LukatskyУкраинский флаг и монумент Родина-Мать в Киеве
Украинский флаг и монумент Родина-Мать в Киеве  - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 15.08.2022
Telegram
یک مفسر انگلیسی در مقاله‌ای برای یک روزنامه آن کشور نوشت: بیم آن می‌رود که فشار های اقتصادی در نهایت غرب را وادار کند که اوکراین را در زمستان پیش‌رو به حال خود تنها رها کنند.
به گزارش اسپوتنیک،سایمون تیسدال، مفسر و معاون سردبیر روزنامه گاردین می نویسد که اروپای وحشت زده به خاطر عواقب افزایش قیمت انرژی و مواد غذایی می تواند در زمستان امسال ضربه ای خائنانه از پشت به اوکراین وارد کند.
وی در ادامه این مقاله می‌نویسد، "اکنون یک سوال ناراحت‌کننده و حتی نگران‌کننده وجود دارد: آیا اوکراینی‌ها باید در زمستان خود را برای خنجر از پشت آماده کنند؟ خشم عمومی نسبت به این درگیری جای خود را به نگرانی‌ها در مرز وحشت نسبت به پیامدهای نگران‌کننده آن بر قیمت انرژی، قیمت مواد غذایی و هزینه‌های زندگی می‌گذارد."
نویسنده خاطرنشان می کند که این نگرانی باعث ایجاد شک و تردید در مورد ثبات در غرب می شود.
این روزنامه نگار همچنین سخنرانی لیز تراس، وزیر امور خارجه انگلیس در آپریل امسال را توهم آمیز خواند، زیرا او خواستار خروج روسیه از کریمه و عقب نشینی به مرزهایی شد که قبل از سال 2014 وجود داشت.
"نویسنده این مقاله می‌افزاید: تراس که شبیه یک ژنرالیسیموی دیوانه " درجه‌ای نظامی بالاتر از فیلد مارشال و دیگر درجه‌های پنج ستاره" به نظر می رسید، قول داد، "ما به بیرون راندن روسیه از اوکراین فعال تر ادامه خواهیم داد."
او در ادامه می‌گوید: "ما" کیستیم و با کدام ارتش ؟
به عقیده تیسدال، در واقع، ایالات متحده تنها نگران این است که وارد جنگ با روسیه نشود، در حالی که لندن "در پشت امتناع واشنگتن از جنگ پنهان شده است." نویسنده معتقد است سایر کشورهای اروپایی آلمان، فرانسه و ایتالیا.نیز چنین رفتار دارند
او نتیجه می‌گیرد که اتحادیه اروپا در مقطعی ممکن است اوکراین را مجبور به امضای قرارداد صلح موقت با روسیه کند تا از درد اقتصادی اروپا بکاهد.
گفتنی است در 24 فبروری، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، در یک سخنرانی تلویزیونی، آغاز عملیات نظامی ویژه برای دفاع از جمهوری های دونباس را که در اوایل همان هفته رسماً به رسمیت شناخته شده بود، اعلام کرد.
از آن زمان کشورهای غربی فشار تحریم‌ها بر روسیه را افزایش داده‌اند و تعدادی از بانک‌ های روسیه را تحریم کرده و تعدادی از مقامات ارشد روسیه را در لیست سیاه قرار داده‌اند و دارایی‌ های آنها را در خارج از کشور مسدود کرده‌اند.
مسکو به صراحت اعلام کرده است که هیچ طرح اشغالگری ندارد و هدف این عملیات حفاظت از غیرنظامیان دونباس در برابر نسل کشی و غیر نظامی کردن و نازی زدایی در اوکراین است.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала