- اسپوتنیک افغانستان  , 1920
عملیات ویژه روسیه در اوکراین
روسیه 24 فبروری عملیات ویژه خود را در اوکراین آغاز کرد. ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه، هدف این عملیات را "محافظت از افرادی عنوان کرد که در طول هشت سال گذشته توسط رژیم کی‌یف تحت شکنجه و جنایت قرار گرفته اند" .

ارزیابی خسارت وارده به شرکت های انگلیسی از تحریم های ضد روسیه

© Fotolia / Alexkich / Надпись "санкции", сложенная из кубиков между флагами США и России
Надпись санкции, сложенная из кубиков между флагами США и России - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 15.08.2022
Telegram
از آغاز عملیات ویژه روسیه در اوکراین حدود 71 درصد از شرکت های انگلیسی به دلیل تبعات تحریم های ضد روسیه آسیب های زیادی را متقبل شده اند.
به گزارش اسپوتنیک؛ روزنامه "Daily Mail" نوشت: بیش از دو سوم شرکت‌های بریتانیایی از پیامدهای تحریم‌های ضد روسیه آسیب دیده‌اند.
با توجه به نظرسنجی آژانس بیمهMactavish که خسارت وارده به مشاغل انگلیسی از تحریم های ضد روسیه را ارزیابی کرده است،71 درصد از شرکت کنندگان در نظرسنجی، دارایی هایی دارند که به طور مستقیم تحت تأثیر تحریم‌های ضد روسیه قرار گرفته است. حدود نیمی از شرکت ها از افزایش هزینه ها و اختلالات در زنجیره تولید شکایت داشتند، 44 درصد از پاسخ دهندگان تامین کنندگان خود را از دست دادند، 42 درصد دیگر شروع به تجربه مشکلات با پرسنل کردند.
بخش مالی و هوانوردی بریتانیا بیشترین آسیب را متحمل شد. بنابراین، بیش از 90 درصد از شرکت‌های مالی گفتند که تحریم‌ها به دلیل محدودیت‌ها بر دارایی‌ها و سرمایه‌های روسیه که با آن‌ها کار می‌کردند، به آنها آسیب وارد کرد و 84 درصد از شرکت های هواپیمایی نیز از ضرر و زیان شکایت داشتند.
بروس هپبورن، مدیر اجرایی مکتاویش گفت که مشاغل بریتانیا با "محدودیت های پوشش بیشتر، ظرفیت کمتر، قیمت های بالاتر و اختلافات بیشتر مواجه هستند."
گفتنی است در 24 فبروری، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، در یک سخنرانی تلویزیونی، آغاز عملیات نظامی ویژه برای دفاع از جمهوری های دونباس را که در اوایل همان هفته رسماً به رسمیت شناخته شده بود، اعلام کرد.
از آن زمان کشورهای غربی فشار تحریم‌ها بر روسیه را افزایش داده‌اند و تعدادی از بانک‌ های روسیه را تحریم کرده و تعدادی از مقامات ارشد روسیه را در لیست سیاه قرار داده‌اند و دارایی‌ های آنها را در خارج از کشور مسدود کرده‌اند.
مسکو به صراحت اعلام کرده است که هیچ طرح اشغالگری ندارد و هدف این عملیات حفاظت از غیرنظامیان دونباس در برابر نسل کشی و غیر نظامی کردن و نازی زدایی در اوکراین است.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала