Стадион Зенит-Арена в Санкт-Петербург - اسپوتنیک افغانستان  , 1920
ورزش
تازه های ورزش افغانستان و جهان

المپیک ایران: علی رغم تحریم ها ورزشکاران افغانستان را حمایت کردیم

سمیرا اصغری
سمیرا اصغری - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 14.08.2022
Telegram
نشست عضو کمیته بین المللی المپيك با ورزشکار مهاجر افغانستان در ایران برگزار شد.
به گزارش اسپوتنیک و به نقل روابط عمومی کمیته ملی المپیک ایران، نشست مشترکی با حضور سمیرا اصغری عضو افغانستانی کمیته بین المللی المپیک و مهاجرین ورزشکار افغان مقیم ایران و نمایندگان کمیته ملی المپیک در سالن استاد فارسی آکادمی ملی المپیک برگزار شد.
در ابتدای این نشست موسی خدادادی مسئول ورزش مهاجرین کشور افغانستان مقیم ایران ضمن قدردانی از حمایت های کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش ابراز داشت:
کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش حمایت خوبی از ورزشکاران مهاجر افغان دارند و امیدوارم مجوز حضور آنها در دوره های مختلف داوری و مربیگری فراهم شود و اگر مقدمات کار برای تاسیس باشگاه مخصوص ورزشکاران افغانستان هم فراهم شود خیلی مطلوب خواهد بود.
در ادامه سمیرا اصغری عضو افغانستانی کمیته بین المللی المپیک خاطر نشان کرد:
کمیته ملی المپیک طی یکی دو سال اخیر با توجه به شرایط پیش آمده در کشور افغانستان حمایت های بی دریغی از مهاجرین ورزشکار افغانستانی داشت که جای تقدیرو تشکر دارد بخصوص که بسیاری از قهرمانان افغانستان در ایران رشد و نموکرده و پرورش یافته اند ولی پس از مسائل ایجاد شده در افغانستان،ایران اولین کشوری بود که برای کمک به جامعه ورزش افغانستان پیشقدم شد و برای خروج ورزشکاران کمک بسزایی کرد و امیدوارم این همکاری در راستای ایجاد بستری مناسب برای فعالیت ورزشکاران افغانستان ادامه داشته باشد.
سپس دکترعبدالحمید احمدی مشاور رئیس کمیته ملی المپیک ضمن خیر مقدم به خانم اصغری و مهاجرین ورزشکار افغانستان گفت:
امیدوارم نهادهای بین المللی و بويژه کمیته بین المللی المپیک و شورای المپیک آسیا گامهای موثر و جدی تري برای حمایت از ورزشکاران مهاجر این کشور بردارند هر چند ایران همچون گذشته در کنار و حامی این عزیزان خواهد بود.
وی گفت:
به رغم تحریم هایی که برعليه کشور ما اعمال شده و اين تحريم ها مضايقي را ايجاد كرده است ولی دست از حمایت از ورزشکاران مهاجر افغانستان برنداشتیم و قطعا اگر تحریم ها برطرف شود دست ما برای کمک بازتر خواهد بود.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала