شرودر خواستار راه اندازی نورد استریم 2 شد

© AP Photo / Jan BauerБывший федеральный канцлер Германии Герхард Шредер
Бывший федеральный канцлер Германии Герхард Шредер - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 03.08.2022
Telegram
صدراعظم سابق آلمان خواستار راه اندازی سریع نورد استریم 2 شد.
به گزارش اسپوتنیک، گرهارد شرودر صدراعظم سابق آلمان خواستار راه اندازی سریع نورد استریم 2 به منظور کاهش بار مالی بر اروپایی ها شد. او این موضوع را در مصاحبه ای با مجله استرن بیان کرد.
به گفته این سیاستمدار، افتتاح خط لوله گاز می تواند ساده ترین راه برای حل مشکل حاد کمبود سوخت باشد.
کشتی باری حامل غلات وارد بسفر شد
شرودر به صنعت آلمان و خانواده های آلمانی توضیح داد: "ساده ترین راه حل این است که خط لوله گاز نورد استریم 2 را به بهره برداری برسانیم. این خط لوله در حال حاضر تکمیل شده است. اگر اوضاع واقعاً بد پیش برود، این خط لوله وجود دارد و با کارکرد هر دو شاخه خط لوله گاز، ما هیچ مشکلی در تامین نخواهیم داشت.
رئیس سابق دولت آلمان همچنین امتناع مقامات فعلی از این پروژه را محکوم کرد و نسبت به عواقب آتی هشدار داد که در میان آنها، اول از همه، کاهش سطح زندگی مردم است.
Бывший федеральный канцлер Германии Герхард Шрёдер - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 19.10.2017
گرهارد شرودر: منزوی ساختن روسیه احمقانه و خطرناک است
شرودر در عین حال وابستگی صنعت آلمان به سوخت را یادآور شد و گفت: به دلیل کمبود گاز، این کشور ممکن است به زودی در وضعیت بد بی سابقه ای قرار گیرد، آژانس شبکه فدرال باید تصمیم بگیرد که کدام یک از صنعتگران گاز دریافت کنند.
به عنوان مثال، او بزرگترین شرکت شیمیایی BASF را نام گرفت. صدراعظم سابق گفت: "اگر BASF دریافت گاز را متوقف کند، با مشکل بزرگی روبرو خواهد شد و ما آلمانی ها مشکل بزرگی خواهیم داشت."
گفتنی است که شرودر هفته گذشته از روسیه بازدید کرد. در ابتدا او به خبرنگاران گفت که در تعطیلات در مسکو بوده است. با این حال، بعدها همسرش سو یونگ کیم شرودر به اشپیگل گفت که صدراعظم سابق آلمان به تعطیلات نیامده، بلکه برای مذاکره در مورد سیاست انرژی آمده است.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала