- اسپوتنیک افغانستان  , 1920
عملیات ویژه روسیه در اوکراین
روسیه 24 فبروری عملیات ویژه خود را در اوکراین آغاز کرد. ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه، هدف این عملیات را "محافظت از افرادی عنوان کرد که در طول هشت سال گذشته توسط رژیم کی‌یف تحت شکنجه و جنایت قرار گرفته اند" .

آمریکا: درگیری در اوکراین می تواند منجر به فاجعه‌ هسته ای شود

انفجار هسته ای   - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 01.08.2022
Telegram
کارشناسان آمریکایی می‌گویند ادامه درگیری ها در در اوکراین می تواند به یک فاجعه هسته ای ختم شود.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از "نشنل اینترست"، گیلز دیوید آرسنو، دانشمند علوم سیاسی دانشگاه کلرادو و همکارش، راشل تکوت از کالج جنگ نیروی دریایی ایالات متحده، معتقدند که درگیری در اوکراین ادامه دارد و این وضعیت می تواند به یک فاجعه هسته ای پایان یابد.
کارشناسان می گویند با ادامه جنگ، هر طرف اهداف خود را تنظیم کرده است. به گفته تحلیلگران سیاسی، مسکو برنامه های اولیه خود را رها کرد و حداقل وظیفه کیف بازگرداندن مناطق آزاد شده توسط نیروهای روسی در جنوب این کشور است. برخی از سیاستمداران به رهبری اوکراین پیشنهاد می کنند "جاه طلبی های خود را گسترش دهند" و سرزمین هایی را که در سال 2014 به روسیه بازگردانده شده اند بازگردانند.
کارشناسان می گویند با ادامه جنگ، هر طرف اهداف خود را تنظیم کرده است. به گفته تحلیلگران سیاسی، مسکو برنامه های اولیه خود را رها کرد و حداقل وظیفه کیف بازگرداندن مناطق آزاد شده توسط نیروهای روسی در جنوب این کشور است.
کارشناسان خاطرنشان کردند که برخی از سیاستمداران به رهبری اوکراین پیشنهاد می کنند "جاه طلبی های خود را گسترش دهند" و سرزمین هایی را که در سال 2014 به روسیه ملحق شدند، دوباره بازگردانند.
نویسندگان این مقاله می نویسند که در ایالات متحده، اختلافات متوقف نمی شود: حمایت واشنگتن از اوکراین چقدر باید قوی باشد. ارتش و سیاستمداران بر اساس ارزیابی تهدید جنگ هسته ای گزینه های مختلفی را ارائه می دهند.
کارشناسان اذعان کردند: "احتمال استفاده از سلاح هسته‌ای ممکن است کم باشد، اما برابر با صفر نیست". به گفته دانشمندان علوم سیاسی، ایالات متحده باید این گزینه را به دقت تجزیه و تحلیل کند تا سیاست خود را در اوکراین تنظیم کند.
پیش از این، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه گفته بود که مسکو هیچکس را با سلاح هسته ای تهدید نمی کند، اما آماده دفاع از حاکمیت کشور است. به گفته وی، سیاستمداران غیرمسئول غربی، منبع اصلی لفاظی ها در مورد احتمال جنگ هسته ای، هستند.
گفتنی است در 24 فبروری، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، در یک سخنرانی تلویزیونی، آغاز عملیات نظامی ویژه برای دفاع از جمهوری های دونباس را که در اوایل همان هفته رسماً به رسمیت شناخته شده بود، اعلام کرد.
مسکو به صراحت اعلام کرده است که هیچ طرح اشغالگری ندارد و هدف این عملیات حفاظت از غیرنظامیان دونباس در برابر نسل کشی و غیر نظامی کردن و نازی زدایی در اوکراین است.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала