رینا امیری: استدلال‌های طالبان برای منع تحصیل دختران پذیرفتنی نیست

© Photo / twitterU.S Secretary of State has named Rina Amiri as Special Envoy for Afghan Women, Girls, and Human Rights.
U.S Secretary of State has named Rina Amiri as Special Envoy for Afghan Women, Girls, and Human Rights.
 - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 27.07.2022
Telegram
نماینده ویژه آمریکا در امور زنان و حقوق بشر اظهار داشت استدلال‌های دولت موقت طالبان برای منع تحصیل دختران به بهانه فرهنگ افغانستان پذیرفتنی نیست.
به گزارش اسپوتنیک، "رینا امیری" نماینده ویژه آمریکا در امور زنان و حقوق بشر پس از حضور در کنفرانس تاشکند درباره افغانستان اظهار داشت: ثبات امنیتی و اقتصادی و صلح بدون حمایت از حقوق زنان، پایان دادن به سوء استفاده علیه تمامی جوامع قومی و مذهبی و تقویت یک روند سیاسی فراگیر حاصل نمی‌شود.
وی افزود در این کنفرانس با ادعای دولت موقت طالبان مبنی بر اینکه منع تحصیل دختران مبتنی بر فرهنگ افغانستان است، مخالفت کردم و استدلال نمودم بیشتر افغان‌ها خواستار تحصیل، کار و فرصت‌هایی برای آینده بهتر پسران و دختران خود هستند.
امیری ادامه داد بیشتر شرکت‌کنندگان در این نشست خواستار آغاز "یک روند سیاسی فراگیر شدند و هیچ‌کس از به رسمیت شناختن طالبان حمایت نکرد".
وی همچنین اضافه کرد در نشست دوجانبه هیئت بین وزارتی آمریکا با طالبان شرکت نخواهد کرد.
پیش از این "اکسپرس تریبون" روزنامه نزدیک به ارتش پاکستان در اوایل ماه آپریل سال جاری 10 تا 12 کشور از جمله پاکستان در آستانه به رسمیت شناختن دولت موقت طالبان بودند، اما پس از عقب‌نشینی هیئت حاکمه افغانستان از برخی وعده‌هایش، به ویژه در مورد تحصیل دختران، تصمیم گرفتند از این اقدام امتناع کنند.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала