مدودوف: سیاست کنونی اروپا ترکیبی از وقاحت وگستاخی است

© Sputnik / Ekaterina Shtukina /  /  مراجعه به بانک تصاویر اگر امریکا تحریمات «دالری» وضع کند، روسیه چگونه عکس العمل نشان خواهد داد
اگر امریکا تحریمات «دالری» وضع کند، روسیه چگونه عکس العمل نشان خواهد داد - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 26.07.2022
Telegram
معاون رئیس شورای امنیت روسیه، سیاست کنونی اروپا را ترکیبی نفرت انگیز از گستاخی وقیحانه، سیاست نسنجیده و حماقت توصیف کرد.
به گزارش اسپوتنیک، دیمیتری مدودف، نایب رئیس شورای امنیت روسیه با انتقاد از سیاست اروپایی ها در قبال روسیه، آن را "یک ترکیب نفرت انگیز از گستاخی متکبرانه، احساسات نوجوانی و حماقت " توصیف کرد.
مدودف در کانال تلگرام خود نوشت: "اروپایی‌ها در ابتدا اعلام کرده بودند که قصد دارند روسیه را به دلیل تمایلش به حمایت از شهروندان مظلوم و تضمین منافع بلندمدت آنان به شدت مجازات کنند. به همین دلیل، تصمیم گرفتند اقتصاد روسیه را تکه‌تکه و کشور را از پول صادرات انرژی محروم کنند. بنابراین تحریم‌های همه‌جانبه‌ای را بر هر ماده اشتعال‌زا اعمال کردند".
وی با تمسخر سیاست‌های اروپا گفت: "رهبران اروپایی اهمیتی نمی‌دهند که صنعت بزرگ و کشاورزی توسعه‌یافته در اروپا وجود دارد، برای آن‌ها مهم نیست که شهروندان اتحادیه اروپا می‌خواهند در خانه‌های گرم با آب زندگی کنند. آن‌ها فقط می‌خواهند روس‌ها تا حد امکان رنج ببرند".
مدودف همچنین خاطرنشان می کند که قیمت گاز، نفت و زغال سنگ در کشورهای دیگر بسیار گران تر است و این گرانی سیاستمداران اروپایی را مجبور می کند "روی سه صندلی بنشینند": به اوکراین کمک کنند، روسیه را آسیب بزنند، اما در عین حال به فکر مردم خود باشند.
پیش ازاین مدودف کشورهای غربی را متهم کرد که اروپایی‌های معمولی زمستان امسال "سرمای سختی" خواهند داشت. وی همچنین به عدم دخالت روسیه در تورم بالای مواد غذایی در اروپا و آمریکا اشاره کرد.
گفتنی است در 24 فبروری، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، در یک سخنرانی تلویزیونی، آغاز عملیات نظامی ویژه برای دفاع از جمهوری های دونباس را که در اوایل همان هفته رسماً به رسمیت شناخته شده بود، اعلام کرد.
از آن زمان کشورهای غربی فشار تحریم‌ها بر روسیه را افزایش داده‌اند و تعدادی از بانک‌ های روسیه را تحریم کرده و تعدادی از مقامات ارشد روسیه را در لیست سیاه قرار داده‌اند و دارایی‌ های آنها را در خارج از کشور مسدود کرده‌اند.
مسکو به صراحت اعلام کرده است که هیچ طرح اشغالگری ندارد و هدف این عملیات حفاظت از غیرنظامیان دونباس در برابر نسل کشی و غیر نظامی کردن و نازی زدایی در اوکراین است.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала