33 کشته و زخمی در اثر وقوع سیلاب‌ در ده ولایت افغانستان

© Photo / BakhtarNAشاهراه کابل- جلال آباد به روی ترافیک بسته شد
شاهراه کابل- جلال آباد به روی ترافیک بسته شد - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 24.07.2022
Telegram
وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث افغانستان می‌گوید که درپی سرازیر شدن سیلاب‌ها در دو روز گذشته در ده ولایت کشور، علاوه بر خسارات هنگفتی مالی، دست‌کم 13 تن کشته و 20 تن دیگر زخمی شدند.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از آریانا نیوز، هم‌چنان این وزارت می‌افزاید که در اثر این فاجعه طبیعی، چندین ساحه در مسیر شاهراه کابل-جلال آباد تخریب شده و مسیر شاهرای عمومی ولایت پنجشیر نیز مسدود شده است.
از سوی هم، اداره ملی هوا شناسی تخمین می‌زند که در هفته روان بیشتر از ده ولایت کشور در معرض خطر سیلاب‌های ناشی از بارندگی های شدید قرار دارند.
جاری شدن سیلاب‌ها در ولسوالی‌های بهسود، دایمیرداد‌، جلریز، نرخ، جغتو، سید‌آباد و چک ولایت میدان‌وردک هم‌چنان خسارات هنگفت مالی برجا گذاشته است.
بر بنیاد گزارش ها، سرازیر شدن این سیلاب‌ها نزدیک به 500 جریب زمین زراعتی را در میدان وردک تخریب کرده و بیشترین خسارات را نیز باشندگان دره سنگلاخ ولسوالی جلریز متحمل شده‌اند.
در نتیجه این رویداد، در ولایت‌های نورستان، خوست، ننگرهار، پکتیا، پکتیکا و پروان نیز خسارات هنگفت وارد شده است.
سرازیرشدن سیلاب‌ها در پنجشیر؛ زیرساخت‌ها آسیب دیده است - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 24.07.2022
مسدود شدن شاهراه ولایت پنجشیر به‌علت جاری شدن سیلاب
محمد نسیم حقانی، رئیس نشرات وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث گفته است: "در دو دوز گذشته، سیلاب‌ها در چندین ولایت تلفات مالی و جانی داشته که 13 تن شهید شدند و 20 دیگر زخمی شدند. بیشترین زیان بر ولایت‌های میدان وردک، پکتیا، پکتیکا، ننگرهار، نورستان، پروان و پنجشیر وارد شده است. تیم های ما به ساحه اعزام شده و کمک‌ها هم بر آسیب‌دیدگان فرستاده شده است".
اداره هوا شناسی تخمین می‌زند که در هفته روان به شمول مناطقی مرکزی مناطق شرقی، شمال شرقی، جنوب، جنوب شرقی و جنوب غربی کشور در معرض خطر سرازیر شدن سیلاب‌های موسومی قرار دارند.
محمد جمعه نوروزی، مدیر تحلیل اوضاع جوی اداره ملی هوا شناسی گفت: "احتمال بارندگی شدید همراه باسیلاب‌های آنی در مناطق شمال شرق، شرقی، جنوب شرقی، جنوب، جنوب غربی بشمول بعضی ازمناطقی مرکزی احتمال سیلاب پیش بینی شده است".
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала