نفتکش های حامل نفت ایران به نفتکش های روسیه روی آوردند

© AP Photo / Marcos Morenoنفتکش ایران در ونزوئلا
نفتکش ایران در ونزوئلا - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 22.07.2022
Telegram
بلومبرگ در گزارش خود می نویسد که حالا نفتکش های حامل نفت ایران به حمل نفت از روسیه روی می آورند..
به گزارش اسپوتنیک، بلومبرگ با استناد به گزارشات شرکت تحلیلی ورتکسا خبر داد که بیش از ده نفتکش که قبلاً در ترانسپورت نفت ایران تخصص داشتند، به نفت خام روسیه روی آورده اند.
به نظر آرمن عزیزیان تحلیلگر بازار نفت خام در ورتکسا، تا جایی که شرکت های بیشتری از ارسال نفت و فرآورده های نفتی روسیه خودداری می کنند، کسانی که با تجارت کالاهای تحت تحریم آشنا هستند به استفاده از نفتکش های خود برای انتقال نفت روسیه به شرق ادامه خواهند داد.
کشتی نفتکش توقیف شده در ایران، عراقی است - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 04.08.2019
کشتی نفتکش توقیف شده در ایران، عراقی است
گفته شده است که اکثر کشتی هایی که حمل مواد اولیه روسیه را آغاز کرده اند از نوع افرامکس هستند که توانایی حمل 730 هزار بیلر نفت را دارند.
همزمان، حامل های بزرگ نفت در میان آنها وجود دارد که می توانند حدود دو میلیون بیلر نفت را حمل کنند.
بلومبرگ خاطرنشان کرد: به این ترتیب، تحویل از روسیه در نیمه اول ژوئیه به ۲۵۰ هزار بشکه در روز رسید که 170 هزار بیلر در روز بیشتر از ماه اپریل است.
بر اساس گزارشات گمرک چین در ماه جون که روز قبل توسط رویترز منتشر شد، روسیه برای دومین ماه متوالی بزرگترین صادرکننده نفت به چین است. در ماه می، چین واردات مواد خام روسیه را 55% نسبت به مدت مشابه سال قبل و حدود یک چهارم نسبت به اپریل افزایش داد، در نتیجه حجم تحویل ماهانه 8.42 میلیون تن به یک ریکارد تبدیل شد که به روسیه اجازه داد عربستان سعودی را از جایگاه اول در میان تامین کنندگان به چین جابجا کند.
Вентиль на газопроводе - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 15.07.2022
کانادا تحریم‌هایی را علیه بخش نفت و گاز روسیه اعمال کرد
در ماه جون، واردات نفت روسیه، از جمله محموله‌ها از طریق خط لوله و کشتی رانی سایبریایی شرقی-بحر آرام، به 7.29 میلیون تن رسید که تقریباً ده فیصد نسبت به سال گذشته افزایش داشت، هرچند کمتر از ریکارد ماه می.پس از آغاز عملیات ویژه روسیه برای غیرنظامی‌ سازی اوکراین، کشورهای غربی تحریم‌ های را علیه مسکو به‌ ویژه منابع انرژی روسیه اعمال کردند.
بنابراین، بسته ششم تحریم‌های اروپا، تحریم تدریجی واردات نفت از روسیه را پیش‌بینی می‌کند. این اقدامات همچنین شامل ممنوعیت بیمه کشتی‌ های حامل نفت روسیه است.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала