با عواقب ساجق بلعیده شده آشنا شوید

© Fotolia / DmitriisimakovДевушка надувает пузырь из жвачки
Девушка надувает пузырь из жвачки - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 18.07.2022
Telegram
سرگی ویالوف، متخصص معده و روده در روسیه طی سخنرانی گفت که اگر به طور تصادفی ساجق بلعیده شود چه اتفاقی در بدن شما می افتد.
به گزارش اسپوتنیک، ما همیشه شنیده ایم که در دوران کودکی جویدن ساجق برای معده خطرناک است، زیرا هضم نمی شود و می تواند به بدن آسیب برساند.
سرگی ویالوف، کاندیدای علوم طب، متخصص معده و روده شناس در روسیه با چنین اظهارات موافق نیست. به گفته وی، تولیدکنندگان ساجق خطر بلعیدن آن را در نظر می گیرند.
وزارت دفاع روسیه در حال تولید دارویی در برابر کووید-19 به شکل ساجق  - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 18.06.2021
وزارت دفاع روسیه در حال تولید دارویی در برابر کووید-19 به شکل ساجق 
وی گفت: "شما می توانید ساجق را قورت دهید، اما نیازی به این کار ندارید، یعنی با خوردن ساجق مشکلی برای شما بجود نمی اید. همه تولید کنندگان آدامس در تولید آن چنین خطری را در نظر گرفته اند، یعنی ساجق را می توان به راحتی و با خیال راحت بلعید ".
این داکتر خاطرنشان کرد: ساجق نمی تواند روده را مسدود کند یا به دیواره آن بچسبد. ساجق در بیشتر موارد یک ماده بی اثر است، مانند ماتریکس، که در داخل آن اجزای طعم دهنده و پرکننده ها پراکنده شده اند. هنگام جویدن، فقط ماتریکس باقی می ماند که با هیچ چیزی تعامل نمی کند و کاملاً آرام از طریق معده و روده عبور می کند.
سرگی ویالوف در ادامه توضیح داد که ساجق در بدن انسان به هیچ چیز نمی چسبد و هیچ جا معطل نمی شود. در نتیجه ساجق به طور طبیعی از بدن بیرون می آید.
پیش از این در خبرها آمده بود که دکتر "لیزا گانجو"، متخصص امراض معده و روده، در مرکز طب "لانگون" در شهر نیویارک معتقد است که ساجق مانند هر ماده خوراکی دیگری همان مسیر همیشگی را در سیستم داخلی و گوارش بدن طی می کند. بر طبق نظر این داکتر، ساجق کمی تفاوت با دیگر مواد غذایی دارد و که کمی سخت تر جذب می شود.
این داکتر معتقد است که فعالیت معده به گونه ای است که هم هضم استیک سفت را و هم هضم آدامس را انجام می دهد.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала