نماینده پارلمان روسیه: نام بایدن در فهرست افراد تحت تعقیب بین‌المللی درج شود

© AP Photo / Evan Vucciنماینده پارلمان روسیه: نام بایدن در فهرست افراد تحت تعقیب بین‌المللی درج شود
نماینده پارلمان روسیه: نام بایدن در فهرست افراد تحت تعقیب بین‌المللی درج شود - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 16.07.2022
Telegram
نماینده منطقه کریمه در دومای دولتی روسیه پیشنهاد نمود که نام جو بایدن به دلیل حمایت از نئونازیسم در لیست افرادتحت تعقیب بین المللی قرار داده شود.
به گزارش اسپوتنیک، میخائیل شرمت، معاون دومای دولتی از منطقه کریمه پیشنهاد داد که جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا را به دلیل "سیاست حمایت از نئونازیسم" که منجر به درگیری نظامی در اوکراین شد در فهرست افراد تحت تعقیب بین المللی قرار داده شود.
وی گفت:"زمان آن فرا رسیده است که بایدن به عنوان یک جنایتکار بین المللی در لیست افراد تحت تعقیب بین المللی قرار گیرد. این سیاست او در حمایت از نئونازیسم بود که منجر به وقوع درگیری نظامی در اوکراین شد. ایالات متحده تحت پوشش ارزش های دموکراتیک، از اوکراین و مردم اوکراین به عنوان ابزاری برای دستیابی به جاه‌طلبی‌های ژئوپلیتیکی خود و تمایل به تضعیف روسیه استفاده کرد".
به گفته وی، سیاست مداخله آمریکا در امور حاکمیتی دولت‌ها در سراسر جهان تهدیدی برای همه بشریت ایجاد می‌کند.
این نماینده دومای دولتی روسیه تاکید کرد: تمام تقصیر آنچه امروز در اوکراین اتفاق می افتد تقصیر ایالات متحده آمریکا است.
گفتنی است در 24 فبروری، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، در یک سخنرانی تلویزیونی، آغاز عملیات نظامی ویژه برای دفاع از جمهوری های دونباس را که در اوایل همان هفته رسماً به رسمیت شناخته شده بود، اعلام کرد.
از آن زمان کشورهای غربی فشار تحریم‌ها بر روسیه را افزایش داده‌اند و تعدادی از بانک‌ های روسیه را تحریم کرده و تعدادی از مقامات ارشد روسیه را در لیست سیاه قرار داده‌اند و دارایی‌ های آنها را در خارج از کشور مسدود کرده‌اند.
مسکو به صراحت اعلام کرده است که هیچ طرح اشغالگری ندارد و هدف این عملیات حفاظت از غیرنظامیان دونباس در برابر نسل کشی و غیر نظامی کردن و نازی زدایی در اوکراین است.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала