اوکراین پیوندهای دیپلماتیک خود را با کوریای شمالی قطع کرد

© Sputnik / Илья ПиталевГлава КНДР Ким Чен Ын во время торжественной церемонии открытия нового жилого комплекса на улице Ремен в Пхеньяне
Глава КНДР Ким Чен Ын во время торжественной церемонии открытия нового жилого комплекса на улице Ремен в Пхеньяне - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 13.07.2022
Telegram
وزارت امور خارجه اوکراین از قطع پیوندهای دیپلماتیک با کوریای شمالی به دلیل به رسمیت شناختن جمهوری خلق دونتسک و جمهوری خلق لوهانسک خبر داد.
به گزارش اسپوتنیک، وزارت خارجه اوکراین از قطع پیوندهای دیپلماتیک، قطع تماس های سیاسی و اقتصادی با کوریای شمالی به دلیل به رسمیت شناختن جمهوری های خلق دونتسک و لوهانسک خبر داد.
پیش از این، سفارت کوریای شمالی در مسکو گفته بود، که آنها استقلال جمهوری خلق دونتسک و جمهوری خلق لوهانسک را به رسمیت می شناسند.
Флаг КНДР - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 13.07.2022
کوریای شمالی استقلال و حاکمیت لوهانسک و دونتسک را به‌رسمیت شناخت
وزارت امور خارجه اوکراین در بیانیه ای اعلام کرد: در پاسخ به چنین اقدام غیردوستانه ای، اوکراین قطع پیوندهای دیپلماتیک با جمهوری دموکراتیک خلق کوریا را اعلام می کند. تماس های سیاسی و اقتصادی با کوریای شمالی به دلیل تحریم های بین المللی اعمال شده در برابر این کشور انجام نمی شود.
این وزارتخانه خاطرنشان کرد، که کیف تصمیم کوریای شمالی برای به رسمیت شناختن جمهوری ها را محکوم می کند و افزود، که این تصمیم "پیامدهای قانونی نخواهد داشت و مرزهای بین المللی شناخته شده اوکراین را تغییر نخواهد داد".
یادآوری می کنیم، که پیش از این پوشیلین رئیس جمهور دونتسک در کانال تلگرام خود نوشت: "جمهوری دموکراتیک خلق کوریا امروز جمهوری خلق دونتسک را به رسمیت شناخت. وضعیت بین‌المللی جمهوری خلق دونتسک و دولت آن همچنان در حال تقویت است. این یک پیروزی دیگر برای دیپلماسی ما است".

وی در ادامه افزود، که این تصمیم "پایه ای برای توسعه بیشتر روابط در حوزه اقتصادی خواهد شد" و این مشارکت جغرافیای تجارت را برای شرکت ها افزایش خواهد داد.
پوشیلین با ابراز امیدواری برای همکاری فعال و مثمر ثمر گفت: "ما از مردم کوریای شمالی به خاطر چنین حمایت قابل توجهی از مردم دونباس سپاسگزاریم".
سفارت کوریای شمالی در مسکو نیز در گفتگو با اسپوتنیک تایید کرد که کوریای شمالی آزادی جمهوری های خلق دونتسک و لوهانسک را به رسمیت شناخته است.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала