ثبت اولین مورد ابتلا به آبله میمون در روسیه

© Photo / CDCآبله میمون
آبله میمون - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 12.07.2022
Telegram
اولین مورد آبله میمونی توسط فردی که از اروپا برگشته بود، در روسیه به ثبت رسید.
به گزارش اسپوتنیک، سرویس مطبوعاتی روسپاترب نادزور (سازمان حمایت از مصرف کنندگان روسیه) اعلام کرد:" اولین مورد ابتلا به آبله میمون در روسیه تائید شد. این بیماری در فردی که از سفر به کشورهای اروپایی بازگشته بود، مشاهده شده است."گفته می شود بیماری این شخص از نوع خفیف است و خطر جانی برای وی وجود ندارد، این شخص قرنطینه شده است.
همانطور که در روس پاترب نادزور اشاره شد، "امکان گسترش بیشتر عفونت متوقف شده است."
این وزارت همچنین تاکید کرد که کشور دارای کیت های معرف کافی برای تشخیص آبله میمون است.
مقامات بهداشتی می‌گویند در حال رصد مکان‌ها و افرادی هستند که این بیمار با آن‌ها در ارتباط بوده است تا موارد احتمالی انتشار را به سرعت شناسایی و قرنطینه کنند.
آبله میمون گرچه قدرت سرایت بسیار کمتری نسبت به کووید ۱۹ دارد، اما طی ماه‌های اخیر از مناطق بومی خود در غرب آفریقا فراتر رفته و هم اینک در تمامی قاره‌های جهان مواردی از ابتلا به آن گزارش شده است. همین موضوع باعث نگرانی مقامات بهداشتی نسبت به گسترش بیماری و وقوع جهش در این ویروس شده است.
براساس اعلام سازمان جهانی بهداشت، آبله میمون تاکنون در بیش از 50 کشور جهان مشاهده شده و 7 هزار و 600 تن را آلوده کرده است. برآورد می‌شود نرخ مرگ و میر ناشی از این ویروس یک درصد باشد، اما تاکنون هیچ موردی از تلفات این بیماری در خارج از قاره آفریقا گزارش نشده است
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала