صلح و بازسازی افغانستان، محور دیدار نماینده ویژه چین و روسیه

© @https://twitter.com دیدار نماینده ویژه چین و روسیه
دیدار نماینده ویژه چین و روسیه - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 12.07.2022
Telegram
نمایندگان ویژه چین و روسیه برای افغانستان، درباره چگونگی کمک به تأمین صلح در افغانستان و بازسازی این کشور بحث و گفتگو کردند.
به گزارش اسپوتنیک،"یو شیائو یونگ" نماینده ویژه چین برای افغانستان در سفر به مسکو با "ضمیر کابلوف" همتای روس خود دیدار کرد.
یونگ در توئیتی نوشت: دو طرف در این دیدار پیرامون چگونگی کمک بیشتر به مردم افغانستان برای صلح و بازسازی این کشور و حمایت‌های بشردوستانه و توسعه افغانستان گفتگو کردند.
نماینده ویژه چین افزود: دو طرف همچنین توافق کردند اقدامات مشترکی برای اجرای نتایج به دست آمده نشست وزرای خارجه کشورهای همسایه افغانستان در چین که ماه مارس گذشته برگزار شده بود، انجام دهند.
پیش از این کابلوف درباره احتمال به رسمیت شناختن حکومت طالبان گفته بود روسیه دراین‌باره مستقل از آمریکا و غرب تصمیم خواهد گرفت، اما برای به رسمیت شناختن آن شروطی دارد.
نماینده ویژه پوتین گفته بود: اولین گام در این مسیر تشکیل یک حکومت سیاسی جامع و کارآمد است. ما به وضوح این موضوع را به شرکای افغان خود اعلام کرده‌ایم که در صورت تحقق، شرایط برای مذاکره فراهم است.
کابلوف همچنین تأکید کرده بود که طالبان نگرانی‌های اساسی روسیه را در قبال افغانستان درک می‌کند و به خلاف همه کشورهای غربی که از افغانستان فرار کرده‌اند با گروه تروریستی داعش که نه تنها برای روسیه بلکه برای سایر کشورها نیز دشمن به شمار می‌رود، مبارزه می‌کند.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала