استعفای دو وزیر کلیدی دولت جانسون

© AP Photo / Kirsty Wigglesworth / Мэр Лондона Борис Джонсон
Мэр Лондона Борис Джонсон - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 06.07.2022
Telegram
چهره‌های حزب محافظه‌کار به‌سرعت علیه جانسون موضع گرفتند و خواستار کناره‌گیری او شدند.
به گزارش اسپوتنیک، ریشی سوناک و ساجد جاوید، به ترتیب وزرای خزانه‌داری (دارایی) و بهداشت، سه‌شنبه‌ شب نامه‌های استعفای خود را به فاصله چند دقیقه از یکدیگر در توییتر منتشر کردند.
سوناک در نامه استعفایش نوشت: "مردم به‌درستی انتظار دارند که دولت رفتاری شایسته، صالح و جدی داشته باشد. من می‌دانم که این شاید آخرین حضورم در کابینه باشد اما باور دارم که این موازین ارزش این‌ را دارند که آدم برایشان مبارزه کند و به همین دلیل است که استعفا می‌دهم."
او نوشت: "در حالی که آماده سخنرانیِ مشترکِ پیشنهادی خود درباره اقتصاد که قرار است هفته آینده ایراد شود می‌شدیم، برایم روشن شد که رویکردهایمان از بنیاد متفاوت‌اند. متاسفم که از دولت می‌روم اما به‌رغم میل خود به این نتیجه رسیده‌ام که نمی‌توان کار را این‌گونه ادامه داد."
سوناک گفت: "مردم باید بدانند که راه بهتری به سوی آینده وجود دارد اما این راه راحت نیست."‌
جاوید در نامه استعفایش نوشت: "خدمت در این سمت برای من امتیازِ بزرگی بوده است اما متاسفانه بر اساس وجدان خود دیگر نمی‌توانم به کار ادامه دهم."
جاوید با اشاره به رای‌گیری ماه گذشته خطاب به جانسون گفت: "متاسفم بگویم که برای من روشن است که تحت رهبری شما، اوضاع عوض نمی‌شود‌ــ و اکنون شما اعتماد مرا نیز از دست داده‌اید."
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала