فرمان تازه طالبان: موسیقی، تصویربرداری و حضور زنان پیش از نماز چاشت در تالارهای عروسی ممنوع است

© Photo / Hasiba.Aطالبان وزارت امور زنان را به وزارت «امر به معروف و نهی از منکر» تغییر دادند
طالبان وزارت امور زنان را به وزارت «امر به معروف و نهی از منکر» تغییر دادند - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 04.07.2022
Telegram
وضع محدودیت‌های تازه از سوی اداره امر به معروف و نهی از منکر طالبان، برهوتل‌های عروسی در فاریاب، شکایت باشنده‌گان این ولایت را بر انگیخته‌است.
به گزارش اسپوتنیک، اداره امر به معروف و نهی از منکر طالبان در ولایت فاریاب، موسیقی و تصویربرداری را در تالارهای عروسی ممنوع اعلام کرده است و گفته است که زنان حق ندارند که تا ساعت یک و نیم پس از چاشت داخل تالارهای عروسی شوند.
باشندگان این ولایت به طلوع نیوز می‌گویند که بربنیاد دستور تازه این اداره زنان تا ساعت یک و نیم پس از چاشت، حق داخل شدن به هوتل را ندارند.
شهلا، باشنده فاریاب، گفت: "بعضی مردم خانه‌های شان دور می‌باشد از ولسوالی‌ها وقت‌تر می‌آیند تا سر وقت برسند حالا که از امر به‌معروف اجازه نداده که پیش از ساعت یک‌و نیم داخل هوتل شوند."
طالبان وزارت امور زنان را به وزارت «امر به معروف و نهی از منکر» تغییر دادند - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 25.03.2022
امر به معروف و نهی از منکر طالبان: وقت نماز است هر کاری دارید کنار بگذارید + ویدیو
شماری از صاحبان تالارهای عروسی می‌گویند که این دستور بر کار و بار آنان اثر بد گذاشته است اگر اوضاع به همین گونه ادامه یابد به زودی دروازه‌های تالارها بسته خواهند شد.
اما مسوولان اداره امر به معروف و نهی از منکر فاریاب به این رسانه افغانستان گفته است که این محدودیت‌ها از بهر ادای نماز پیشین از سوی زنان وضع شده است آنان می‌افزایند که فرمان‌ تازه‌ آنان برای اصلاح جامعه بوده است و زنان می‌توانند پس از ادای نماز به تالارهای عروسی بروند.
فیض‌الله الفتح، رییس اداره امر به معروف و نهی از منکر فاریاب، گفت: "ما یک ساعت وقفه برای ادای نماز داریم که نماز خود را ادا بکنند بعد از آن آنجا داخل بشوند و انقدر جای نیست که به این تعداد نفر آنجا نماز ادا بکنند و متاسفانه نماز را هم ادا نمی‌کنند."
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала