بورل مشکلات انرژی را بهای رهایی از نفوذ روسیه خواند

© AP Photo / Virginia MayoВерховный представитель Европейского союза по иностранным делам и политике безопасности Жозеп Боррель
Верховный представитель Европейского союза по иностранным делам и политике безопасности Жозеп Боррель - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 04.07.2022
Telegram
بورل در مقاله ای که توسط روزنامه ایتالیایی لا استامپا منتشر شد، گفت که تا پایان سال 2022، واردات نفت روسیه را 90 درصد کاهش خواهیم داد.
به گزارش اسپوتنیک، جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا می گوید که که کاهش عرضه انرژی روسیه برای بسیاری از کشورهای اتحادیه اروپا مشکلاتی ایجاد می کند، اما به گفته وی، این بهای رهایی از نفوذ روسیه بر "تصمیمات سیاسی" اروپا است.
کشورهای غربی به دلیل مسئله اوکراین تحریم هایی را علیه فدراسیون روسیه اعمال کرده اند. در همین راستا، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه اعلام کرد که سیاست مهار و تضعیف روسیه راهبرد بلندمدت غرب است و تحریم ها ضربه جدی به کل اقتصاد جهان وارد کرده است.
واکنش اتحادیه اروپا به برنامه ایران برای غنی سازی ۶۰ درصدی اورانیوم - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 27.06.2022
بورل: اتحادیه اروپا باید از اصل "اتفاق آراء" صرف‌ نظر کند
بورل در مقاله ای که توسط روزنامه ایتالیایی لا استامپا منتشر شد، گفت: "تا پایان سال 2022، واردات نفت روسیه را 90 درصد کاهش خواهیم داد و واردات گاز را به سرعت کاهش خواهیم داد. این تصمیمات به تدریج ما را از وابستگی رها می کند که مدت هاست بر تصمیمات سیاسی ما تأثیر گذاشته است."
البته این عدم وابستگی سریع به انرژی روسیه نیز مشکلات جدی برای بسیاری از کشورهای اتحادیه اروپا و بخش‌های مختلف فعالیت ایجاد می‌کند. نماینده عالی اتحادیه اروپا در امور خارجی و سیاست امنیتی گفت: این مشکلات را با همبستگی حل کنید.
به گفته بورل، تحریم ها باید مسکو را به سمت "تغییر محاسبات استراتژیک خود" سوق دهد "شاید نه در آینده نزدیک". "از آنجا که ما نمی‌خواهیم وارد جنگ با روسیه شویم، تحریم‌های اقتصادی هسته اصلی این پاسخ است.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала