کمک 41 میلیون دالری اتحادیه اروپا برای حمایت از کودکان افغانستان

© Sputnik / Tariq Azimکودکان افغانستان باشندگان کمپ مهاجرین کابل
کودکان افغانستان باشندگان کمپ مهاجرین کابل - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 03.07.2022
Telegram
صندوق وجهی سازمان ملل متحد برای کودکان (یونیسف) از کمک 41 میلیون دالری اتحادیۀ اروپا برای رسیدگی به مشکلات کودکان در افغانستان خبر داد.
به گزارش اسپوتنیک، یونیسف امروز (یکشنبه 12 سرطان) در خبرنامه‌ای گفت که 26 میلیون این کمک برای تهیۀ واکسین فلج کودکان و طبیق واکسین پولیو و 15.6 میلیون دالر آن در بخش حمایت از کودکان در این کشور به مصرف خواهد رسید.
این پول قرار است که توسط صندوق وجهی سازمان ملل متحد برای اطفال و سازمان جهانی صحت در این کشور به مصرف برسد. به گفتۀ یونیسف، ملل متحد به تلاش‌هایش در راستای حفاظت از دست‌کم، 18 هزار کودک مهاجر ادامه خواهد داد و نیز با این مقدار پول می خواهد زمینۀ واکسین پولیو را برای ده میلیون کودک در افغانستان فراهم کند.
بر اساس برنامۀ یونسیف و سازمان جهانی صحت قرار است تمامی کودکانی که از طریق مرزهای افغانستان تردد می‌کنند، واکسین پولیو را دریافت کنند.
یونیسف با ابراز نگرانی گفته است که با بدتر شدن وضعیت اقتصادی در افغانستان، کودکان در سراسر این کشور با خشونت‌ها و سایر تهدیدها مواجه اند. ملل متحد افزوده که این کودکان برای زنده ماندن تصمیم‌های ناامیدکنندۀ را گرفته و حتا برخی از آن‌ها سفرهای خطرناک به خارج از افغانستان را انتخاب کرده اند.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала