دیدگاه کارشناس سیاسی درباره دلایل موافقت ترکیه با ورود فنلاند و سویدن به ناتو

© Fotolia / Nemetz83 / Вид на крепость Анкары с турецким флагом
Вид на крепость Анкары с турецким флагом - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 29.06.2022
Telegram
اونور سینان گوزالتان، کارشناس سیاسی و دانشیار دانشگاه دوستی ملل روسیه درباره دلایل موافقت ترکیه با ورود فنلاند و سویدن به ناتو توضیحاتی ارائه کرد.
به گزارش اسپوتنیک، اونور سینان گوزالتان گفت: دریادداشت (مورد توافق)، سویدن و فنلاند متعهد می شوند که از حمایت از سازمان های تروریستی PKK/PYD (حزب کارگران کردستان/ حزب اتحاد دموکراتیک سوریه) خودداری کنند. این شرط از همان ابتدا توسط دولت ترکیه مطرح شد. امروز همانطور که می بینیم خواسته های آنکارا پذیرفته شده است. توافق به دست آمده نتیجه سیاست متعادل سازی مصلحت گرایانه رهبری ترکیه است. نباید فراموش کرد که ترکیه وارد مرحله پیش از انتخابات شده است. دولت در تلاش است تا فشار غرب را کاهش دهد.
Военнослужащий с флагом НАТО - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 28.06.2022
جزئیات توافقنامه میان ترکیه، فنلاند و سویدن
از سوی دیگر، روابط ترکیه و روسیه در حال حاضر بسیار قوی است. بنابراین، من فکر نمی کنم که توافق امروز بتواند باعث شکست آنها شود. من شخصا معتقدم که گسترش ناتو منافع ملی ترکیه را تهدید می کند. هیچ تضمینی وجود ندارد که فردا سویدن، فنلاند یا یکی دیگر از کشورهای ناتو از سازمان های تروریستی علیه ترکیه حمایت نکنند. ایالات متحده آمریکا از سال ها پیش از ساختارهایی که امنیت ترکیه را تهدید می کند، حمایت کرده و به حمایت خود از آنها ادامه می دهد. در نهایت، تفاهم نامه امروز تنها یک راه حل موقت است.
به گفته این کارشناس مسیرهای ترکیه و ناتو که منافع ژئوپلیتیکی متفاوتی دارند، دیر یا زود از هم جدا خواهند شد.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала