پیش بینی تابستان "جنون‌آمیز" برای کشورهای اروپا

© Fotolia / Andrey Kuzminاتحادیه اروپا: ترکیه باید به پروتکل اروپایی لغو مجازات اعدام پایبند باشد
اتحادیه اروپا: ترکیه باید به پروتکل اروپایی لغو مجازات اعدام پایبند باشد - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 21.06.2022
Telegram
جهان به دلیل تحریم نفت روسیه که از سوی اتحادیه اروپا اعمال شده است، با تابستان "جنون آمیزی" روبرو خواهد شد.
به گزارش اسپوتنیک، نشریه‌ی بیزینس اینسایدر به نقل از ویکتور کاتون، تحلیلگر اقتصادی می‌نویسد: بازارهای جهانی به دلیل تحریم نسبی نفت روسیه که توسط اتحادیه اروپا اعمال شده است، با تابستان "سخت جون آمیز" مواجه خواهد شد.
به عقیده وی، تنها امید برای کاهش قیمت منابع، نرخ های سود بالا "دیوانه کننده" وام ها خواهد بود و تأثیر مستقیم آن با یک تابستان سخت واسترس زا آشکار خواهد شد.
نویسندگان این نشریه معتقدند که تلاش برای محروم کردن مسکو از درآمد حاصل از فروش منابع انرژی، تأثیر مورد انتظار را نداشته است. کاملاً برعکس، روسیه در حال حاضر نفت بیشتری نسبت به قبل از درگیری در اوکراین صادر می کند و به لطف قیمت های سرسام آور، این کشور حدود 20 میلیارد دالر در ماه از خریداران خارجی دریافت می‌کند.
کاهش عرضه از روسیه و تقاضای بالا می‌تواند منجر به افزایش بیشتر قیمت نفت، با توجه به احیای بخش گردشگری پس از همه‌گیری شود.
کارشناسانی که این نشریه با آنها مصاحبه کرده است، معتقدند که کاهش عرضه از روسیه و تقاضای بالا می‌تواند منجر به افزایش بیشتر قیمت نفت با توجه به احیای بخش گردشگری پس از همه‌گیری شود.
گفتنی است در 24 فبروری، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، در یک سخنرانی تلویزیونی، آغاز عملیات نظامی ویژه برای دفاع از جمهوری های دونباس را که در اوایل همان هفته رسماً به رسمیت شناخته شده بود، اعلام کرد.
از آن زمان کشورهای غربی فشار تحریم‌ها بر روسیه را افزایش داده‌اند و تعدادی از بانک‌ های روسیه را تحریم کرده و تعدادی از مقامات ارشد روسیه را در لیست سیاه قرار داده‌اند و دارایی‌ های آنها را در خارج از کشور مسدود کرده‌اند.
مسکو به صراحت اعلام کرده است که هیچ طرح اشغالگری ندارد و هدف این عملیات حفاظت از غیرنظامیان دونباس در برابر نسل کشی و غیر نظامی کردن و نازی زدایی در اوکراین است.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала