برتری اصلی روسیه در مبارزه با تحریم های غرب

© Fotolia / Alexkich / Надпись "санкции", сложенная из кубиков между флагами США и России
Надпись санкции, сложенная из кубиков между флагами США и России - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 21.06.2022
Telegram
یک کارشناس چینی در مقاله‌ای برای یک روزنامه آنکشور مزیت های اصلی روسیه در مبارزه با تحریم های غرب را فاش کرد.
به گزارش اسپوتنیک، سو پولین، مدیر بخش تحقیقات اقتصادی انستیتوت روسیه، اروپای شرقی و آسیای مرکزی آکادمی علوم اجتماعی چین در مصاحبه با پورتال"Guancha " اظهار داشت که ثروت روسیه در منابع انرژی و مواد غذایی مزیت اصلی این کشور است که به آن اجازه می دهد با تحریم های غرب مبارزه کند.
به گفته وی، روسیه با موفقیت با اقدامات محدود کننده اعمال شده علیه خود کنار می آید و عملکرد کلی اقتصاد این کشور "هیچ مشکلی" ندارد. این دانشمند چینی خاطرنشان کرد که با وجود افزایش قیمت گاز در اروپا، روسیه حتی در شرایط تحریم توانست حجم عرضه سوخت آبی به اتحادیه اروپا را تا 30 درصد افزایش دهد.
علاوه بر این، این کارشناس معتقد است که روسیه ظرفیت های زیادی برای صادرات غلات دارد. وی یادآور شد: ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه گفت که این کشور قادر خواهد بود 50 میلیون تن غلات صادر کند که مطابق با سطح سال های گذشته است.
گفتنی است در 24 فبروری، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، در یک سخنرانی تلویزیونی، آغاز عملیات نظامی ویژه برای دفاع از جمهوری های دونباس را که در اوایل همان هفته رسماً به رسمیت شناخته شده بود، اعلام کرد.
از آن زمان کشورهای غربی فشار تحریم‌ها بر روسیه را افزایش داده‌اند و تعدادی از بانک‌ های روسیه را تحریم کرده و تعدادی از مقامات ارشد روسیه را در لیست سیاه قرار داده‌اند و دارایی‌ های آنها را در خارج از کشور مسدود کرده‌اند.
مسکو به صراحت اعلام کرده است که هیچ طرح اشغالگری ندارد و هدف این عملیات حفاظت از غیرنظامیان دونباس در برابر نسل کشی و غیر نظامی کردن و نازی زدایی در اوکراین است.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала