کمک 150 میلیون دالری بانک جهانی به روستاهای افغانستان

© AFP 2023 / Brendan SmialowskiШтаб-квартира Всемирного Банка в Вашингтоне
Штаб-квартира Всемирного Банка в Вашингтоне  - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 14.06.2022
Telegram
سازمان غذا و کشاورزی سازمان ملل اعلام کرد که بانک جهانی 150 میلیون دالر برای کاهش گرسنگی درروستاهای افغانستان کمک می‌کند.
به گزارش اسپوتنیک، سازمان غذا و زراعت سازمان ملل متحد از کمک ۱۵۰ میلیون دالری بانک جهانی برای افزایش تولید مواد غذایی و دسترسی دهقانان افغان به منابع آبی خبر می‌دهد.
این سازمان روز گرشته (دوشنبه 23 جوزا) با نشر اعلامیه‌ای گفته که بانک جهانی 150 میلیون دالر برای افزایش تولید مواد غذایی مانند گندم و دسترسی کشاورزان افغان به منابع آبی کمک می‌کند.

این سازمان ضمن ابراز نگرانی از تشدید گرسنگی در افغانستان پس از جنگ اوکراین، گفته که یک هدف این پروژه افزایش تولید گندم است که سود آن به بیش از 2 میلیون نفر تا نوامبر 2023 خواهد رسید.

همچنین، در این پروژه به معضل دسترسی به آب برای آبیاری و استفاده بهینه از آن و بهتر ساختن کیفیت خاک مزارع نیز پرداخته خواهد شد.

سازمان غذا و کشاورزی ملل متحد می‌گوید که نیمی از مردم افغانستان با گرسنگی دست و پنجه نرم می‌کند. اکنون، با افزایش قیمت مواد خوراکی، به ویژه گندم، به علت جنگ اوکراین به احتمال زیاد وضعیت دسترسی به غذا در افغانستان هرچه بیشتر رو به وخامت خواهد گذاشت.

سازمان غذا می‌گوید که در چارچوب این پروژه بانک جهانی 1.9 میلیون نفر از مزایای مالی کار در پروژه‌های احیای تاسیسات آبیاری در روستاها بهره خواهند برد.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала