هیل: روسیه با یک تصمیم می تواند آمریکا را در تاریکی فرو ببرد

© AP Photo / Rick Bowmerامریکا بر علیه مردم عراق از تسلیحات هسته ای استفاده کرده است
امریکا بر علیه مردم عراق از تسلیحات  هسته ای  استفاده کرده است  - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 13.06.2022
Telegram
نشریهٔ هیل می نویسد که روسیه با یک تصمیم می تواند فعالیت راکتورهای هسته ای در آمریکا را متوقف کند.
به گزارش اسپوتنیک، مت بوون و پل دابار، محققین مرکز سیاست انرژی جهانی در دانشگاه کلمبیا، در مقاله ای برای The Hill می نویسند، اگر روسیه تامین اورانیوم غنی شده برای شرکت های انرژی ایالات متحده را متوقف کند، ایالات متحده ممکن است با عواقبی جدی برای عملیات رآکتور های خود مواجه شود.
این نشریه می‌گوید: "این می‌تواند منجر به تعطیلی راکتورها شود و با توجه به اینکه انرژی هسته‌ای بیش از 20 درصد ظرفیت تولید را در برخی از نقاط کشور تشکیل می‌دهد، قیمت برق حتی از تورم امروز هم بالاتر خواهد رفت".
نویسندگان یادآوری می‌کنند که بسیاری از راکتورهای فعال در ایالات متحده و اتحادیه اروپا توسط روسیه تولید می‌شوند که قطعات آنها را تامین می‌کند و در صورت ادامه درگیری بین مسکو و غرب، بسیاری از نیروگاه‌های هسته‌ای مجبور به توقف کار خواهند شد.
این مقاله خاطرنشان می کند که در این حالت، مناطق زیادی ممکن است ظرفیت کافی برای تقاضای مصرف کنندهگان خود را نداشته باشند.
به گفته خبرنگاران، برای برون رفت از این وضعیت، لازم است کار در کارخانه هی آمریکا که سال هاست متوقف بوده، از سر گرفته شود، اما بدون کمک از خارج، این نیروگاه نمی تواند با تمام ظرفیت کار کند.
The hacking of the US Department of State's unclassified email system and a similar breach at the White House in October are connected - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 18.05.2022
پیش گویی پیامدهای جنگ سرد جدید با روسیه از سوی جاسوس سابق آمریکا
در عین حال، اورانیوم همچنان نیاز به غنی سازی دارد و برای این امر ضروری است که شرکت های خصوصی بتوانند استراتژی هایی را برای گسترش تولید و فناوری برای جایگزینی منابع روسیه بررسی کنند.
پس از آغاز عملیات ویژه روسیه برای آزادسازی دونباس، غرب فشار های تحریماتی را بر مسکو افزایش داد. برخی کشورها از مسدود شدن دارایی های روسیه خبر دادند، بسیاری از برندها این کشور را ترک کردند.
اتحادیه اروپا در حال حاضر شش بسته تحریمی را تصویب کرده است که به ویژه تحریم های تدریجی بر واردات زغال سنگ و نفت را پیش بینی می کند.
کرملین آنچه را که در حال وقوع است یک جنگ اقتصادی نامید که مانند آن هنوز رخ نداده بود.
پیش از این ولادیمیر پوتین رییس جمهور بیان کرد، سیاست مهار و تضعیف روسیه استراتژی بلندمدت غرب است و در نتیجه این تحریم ها ضربه جدی به کل اقتصاد جهان وارد خواهد کرد.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала