ترمیم دو هلیکوپتر نظامی از سوی وزارت دفاع طالبان

© Photo / MOD fbنیروهای هوایی افغان
نیروهای هوایی افغان - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 10.06.2022
Telegram
پس از پخش گزارش‌ها درباره آسیب دیدن شماری از هلیکوپتر‌های نظامی در جریان تحولات پسین، اکنون مسوولان فرماندهی قوای هوایی وزارت دفاع می‌گویند که پس از تلاش‌های پیهم دو هلیکوپتر "ای ان 32" روسی و "سی 208" را ترمیم و دوباره آماده پرواز ساخته‌اند.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از طلوع نیوز، دگروال محمد صادق، فرمانده قوای هوایی، گفت: "همه پرسونل تخنیکی ما افغانها استند، ما به زحمت آنها دو بال طیاره را که یکی آن ای‌ان‌سی و دو می‌باشد و طیاره ترانسپورتی می‌باشد فعال شد".
عنایت‌الله خوارزمی، سخنگوی وزارت دفاع می‌گوید، با فعال شدن این دو هلیکوپتر چالش‌ها در بخش حمل و نقل نظامی و لوجستیکی حل خواهد شد.
آقای خوارزمی گفت: "با استفاده از کادرهای مسلکی، انجینیرهای داخلی ما امروز تعداد بالای بیشتر از پنجاه بال طیاره موجود در اختیار خود داریم".
آقای خوارزمی افزود که اکنون پنجاه هلیکوپتر در بخش قوای هوایی در کشور فعال اند.
همزمان با این، شماری از آگاهان نظامی داشتن قوای هوایی مجهز را با داشتن سازوبرگ‌های نظامی پیش رفته، اولویت یک حکومت و یک نظام می‌دانند.
حکمت الله حکمت، آگاه مسایل نظامی گفت: "قوای هوایی و تخنیک مدرن در حقیقت توازن قوت‌ها را در منطقه خصوصا با همسایه‌ها نگاه می‌کند".
بربنیاد گزارش‌ها، از میان 165 چرخبال نظامی فعال، بیش از 60 چرخبال آن به برخی از کشورهای همسایه انتقال یافته اند.
کابل همواره بر باز گرداندن چرخبال‌های کشور از تاجیکستان و ازبیکستان تاکید ورزیده اما تاکنون از سرنوشت این هلیکوپتر‌ها خبری نیست.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала