واکنش طالبان به گزارش اخیر سازمان ملل در مورد افزایش جنگ در افغانستان

© Photo / twitter/arifrahmaniiمسجد زراعت در مزار شریف را نیز انفجار دادند
مسجد زراعت در مزار شریف را نیز انفجار دادند - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 06.06.2022
Telegram
دولت طالبان گزارش جدید کارشناسان شورای امنیت سازمان ملل متحد در مورد احتمال شدت گرفتن درگیری ها در افغانستان را رد کرد.
به گزارش اسپوتنیک، به نقل از (طلوع نیوز) انعام الله سمنگانی معاون سخنگوی طالبان اخیرا در توییتی اعلام کرد که برخلاف گزارش اخیر سازمان ملل در ماه های گذشته گروه های مسلح در افغانستان سرکوب شده اند.
معاون سخنگوی طالبان ادامه داد: "حکومت افغانستان با کدام تهدید بالفعل یا احتمالی از سوی کدام گروه مسلح رو به رو نیست؛ این حکومت در چند ماه اخیر در سرکوب سایر گروه های شورشگر و تروریستی موفق بوده است و همچنان نیز برای تامین امنیت در سراسر کشور با جدیت به کار خود ادامه می دهد."
واکنش طالبان در حالی عنوان می شود که پیش از این کارشناسان شورای امنیت سازمان ملل متحد مدعی شده بودند که با بهتر شدن هوا، شاید جنگ ها از سوی داعش و جبهه مقاومت در برابر طالبان در افغانستان شدت یابد.
کارشناسان سازمان ملل متحد این گزارش پژوهشی را به شورای امنیت ارایه کرده اند.
در این گزارش آمده است: "کشورهای همسایه و جامعه جهانی از حضور گروه داعش، القاعده و سایر گروه های تروریستی در خاک افغانستان نگران هستند. طالبان که اداره کامل افغانستان را در دست دارند در حال حفظ روابط با گروه القاعده هستند و تهدید عمده که متوجه آنان است گروه داعش و قطعات خاص نیروهای حکومت پیشین است."
در گزارش کارشناسان شورای امنیت سازمان ملل متحد آمده است که داعش و القاعده تا پیش از سال 2023 توانایی حمله های جهانی را ندارند.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала