ثبت دو واقعه مشکوک به آبله‌میمون در افغانستان

© Photo / CDCВирус оспы обезьян под электронным микроскопом
Вирус оспы обезьян под электронным микроскопом - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 29.05.2022
Telegram
منابع صحی می‌گویند که دو واقعه مشکوک به آبله میمون در ولایت نیمروز ثبت شده است.
به گزارش اسپوتنیک، منابع از این ولایت به روزنامه 8صبح می‌گویند که این دو واقعه در میان مهاجران اخراجی از ایران، ثبت شده است.
به قول منابع، این دو واقعه مشکوک به آبله میمون روز شنبه، 7 جوزا، در شفاخانه کووید-19 نیمروز ثبت و راجستر شده است.
نیمروز اولین ولایت افغانستان است که در آن واقعات مشکوک آبله میمون ثبت می‌شود.
آبله میمون که یک بیماری مسری است، زمانی انتقال می‌یابد که فردی با فرد دیگر، حیوان یا مواد آلوده به آن ویروس در تماس نزدیک باشد. این ویروس می‌تواند از طریق ترک پوست، دستگاه تنفسی یا از راه چشم، دهان و بینی وارد بدن شود. انتقال ویروس از انسان به انسان معمولا از طریق قطرات تنفسی اتفاق می‌افتد، اما لازم به ذکر است که معمولاً تماس رو در روی طولانی مدت منجر به ابتلا می شود. در همین حال، انتقال از حیوان به انسان ممکن است از طریق گاز یا چنگ گرفتن رخ دهد.
آبله میمون یک بیماری نادر که توسط ویروس آبله میمون ایجاد می‌شود، بخشی از همان خانواده آبله است. این ویروس که عموما در مناطق دورافتاده مرکز و غرب آفریقا شناسایی شده است، اولین بار در سال 1958 (37-1336) در میمون‌های در قفس حبس شده، مشاهده گردید و یک دهه پس از آن در سال 1970 (49-1348) اولین مورد انسانی ثبت شد.
علائم آن تب، لرز و تورم غدد لنفاوی است، اما آنچه که این بیماری را بیشتر پیچیده می‌کند، ضایعات پوستی است که روی صورت و دست‌ها ایجاد می‌کند. این بیماری برای کودکان و همچنین زنان باردار خطر بیشتری دارد، زیرا احتمال انتقال آن به جنین وجود دارد.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала