عمران خان: امریکا از طریق پاکستان خواستار نظارت بر افغانستان است

© @https://twitter.comعمران خان نخست وزیر پاکستان
عمران خان نخست وزیر پاکستان - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 28.05.2022
Telegram
نخست‌وزیر سابق پاکستان با بیان اینکه با دولت ترامپ روابط خوبی داشت، گفت: آمریکا می‌خواهد از پایگاه‌های هوایی پاکستان بر افغانستان نظارت داشته باشد.
به گزارش اسپوتنیک، عمران‌خان؛ نخست وزیر سابق پاکستان می‌گوید که امریکا خواهان نظارت بر افغانستان از طریق پایگاه‌های پاکستان است وی تأکید می‌کند که امریکا می‌خواهد از پایگاه‌های هوایی پاکستان بر افغانستان نظارت داشته باشد.
نخست وزیر سابق پاکستان با انتشار پادکستی اظهار داشت که عزم او برای داشتن سیاست خارجی مستقل سبب برکناری دولتش شد که توسط 220 میلیون نفر انتخاب گردیده بود.
وی با اظهار اینکه سیاست خارجی مستقل به‌معنی مخالفت با آمریکا نیست، تأکید کرد که روابط خوبی با "دونالد ترامپ" رئیس جمهور سابق آمریکا دارد.
به گزارش "دیلی تایمز"، نخست وزیر سابق پاکستان گفت که خواهان روابط دوجانبه خوب با آمریکا بدون به خطر افتادن منافع پاکستان است.
عمران‌خان افزود که دولت بایدن مخالف سفر دولت به‌رهبری او به روسیه بود و می‌خواست روابط اقتصادی اسلام‌آباد با مسکو را متوقف کند. وی همچنین تأکید کرد که دولت بایدن از پاکستان می‌خواهد روابط خود با چین را نیز محدود کند.
رئیس حزب تحریک انصاف پاکستان اضافه کرد که واشنگتن می‌خواهد از پایگاه‌های هوایی پاکستان برای نظارت بر افغانستان استفاده کند.
وی با تأکید بر اینکه پاکستان نباید وارد هیچ جنگی شود، با اظهارنظر درباره رسانه‌های این کشور گفت: رسانه‌ها به‌جز دو شبکه تحت کنترل دولت هستند، بنابراین مردم از رسانه‌های اجتماعی به‌عنوان بستری برای رساندن صدای خود استفاده می‌کنند.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала