چین واردات نفت و گاز از روسیه را افزایش داد

© Sputnik / Yuriy Somov /  مراجعه به بانک تصاویر Цистерны с российской нефтью. Архивное фото
Цистерны с российской нефтью. Архивное фото - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 21.05.2022
Telegram
داده‌های رسمی گمرک چین، نشان می‌دهد واردات از روسیه به عنوان دومین تأمین کننده بزرگ نفت جهان در ماه گذشته در مقایسه با سال گذشته ۴ درصد افزایش پیدا کرده است.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از مهر، داده‌های رسمی گمرک چین، نشان می‌دهد که واردات نفت خام چین از عربستان سعودی در ماه اپریل نسبت به سال گذشته ۳۸ درصد افزایش یافته است تا بالاترین حجم ماهانه از ماه می ۲۰۲۰ را به ثبت برساند.
بر اساس داده‌های اداره کل گمرک چین، محموله‌های عربستان در ماه گذشته به ۸.۹۳ میلیون تن، معادل ۲.۱۷ میلیون بشکه در روز رسید و این درحالی است که خریدها در ماه مارچ ۱.۶۱ میلیون بشکه در روز و سال قبل ۱.۵۷ میلیون بشکه در روز بود.
Вентиль на газопроводе - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 30.04.2022
قدردانی چین از "سخت‌ترین پاسخ" روسیه به تحریم‌های غرب
همچنین این داده‌ها نشان می‌دهد واردات از روسیه به عنوان دومین تأمین کننده بزرگ نفت جهان در ماه گذشته در مقایسه با سال گذشته ۴ درصد افزایش یافت. داده‌ها نشان می‌دهد که محموله‌های نفت روسیه در ماه اپریل در مجموع به ۶.۵۵ میلیون تن یا ۱.۵۹ میلیون بشکه در روز رسید، در حالی که در ماه مارچ ۱.۵ میلیون بشکه در روز و سال گذشته ۱.۵۳ میلیون بشکه در روز بود.
به طور جداگانه، داده‌ها همچنین نشان داد که واردات چین از گاز طبیعی مایع روسیه در ماه اپریل ۸۰ درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافت و به ۴۶۲ هزار ۹۷۵ تن رسید که بالاترین میزان ماهانه در شش ماه گذشته است.
کل واردات گاز طبیعی مایع چین در ماه گذشته با ۳۴.۵ درصد کاهش به ۴.۳۵ میلیون تن رسید که پایین‌ترین میزان از مارچ ۲۰۲۰ است، زیرا واردکنندگان از عرضه گران قیمت جهانی اجتناب کردند.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала