طالبان باشندگان پنجشیر را در خانه‌های شان زندانی کردند

© Photo / M.Sکوتل آستانه کلان ولسوالی آبشار ولایت پنجشیر
کوتل آستانه کلان ولسوالی آبشار ولایت پنجشیر - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 13.05.2022
عضو شوید
منابع مردمی در ولایت پنجشیر، می‌گویند که جنگ‌جویان طالب به باشندگان ولسوالی‌های دره و آبشار این ولایت، اجازه‌ی رفت‌وآمد را نمی‌دهند و مردم در خانه‌های شان زندانی شده‌اند.
به گزارش اسپوتنیک، یک منبع که نخواست نامی از او گرفته شود، به روزنامه‌ی صبح کابل، گفت که پس از ۶ روز، جنگ‌جویان طالب تنها امروز برای ساعتی به باشندگان ولسوالی‌های آبشار و دره اجازه‌ی رفت‌وآمد با تدابیر شدید را داده‌اند.
این منبع گفت، شش روز است که باشندگان منطقه‌ی بازار عبدالله‌خیل، چل‌پوی و ده بابا علی در خانه‌های شان زندانی اند و اجازه‌ی رفت‌وآمد به سایر نقاط پنجشیر را ندارند.
Красивые места провинции Панджшер - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 12.05.2022
یک افسر ارتش حکومت پیشین در پنجشیر توسط طالبان تیرباران شد
در همین حال، یک منبع دیگر به روزنامه صبح کابل، گفت که صدها نفر از باشندگان دره‌ی عبدالله‌خیل و جهرعلی در اسارت طالبان قرار دارند. به گفته‌ی او، طالبان مردم را در کانتینرها، مساجد و مکاتب زندانی شکنجه می‌کنند.
در برخی از ساحات پنجشیر نیز، طالبان مردم را مجبور کرده اند که منطقه و خانه‌های شان را ترک کنند و به همین دلیل شمار زیادی از خانواده‎‌ها در یکی دو روز اخیر مناطق شان را ترک کردند.
جنگ‌جویان طالبان در حالی باشندگان برخی از ولسوالی‌های پنجشیر را در خانه‌های شان زندانی کردند که غذای مورد نیاز خود را از همین مردم جمع‌آوری می‌کنند.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала