ناریشکین: هدف آمریکا "بدنام کردن" عملیات ویژه اوکراین در داخل روسیه است

© Sputnik / Sergei Subbotin /  مراجعه به بانک تصاویر سرگی ناریشکین
سرگی ناریشکین - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 11.05.2022
Telegram
رئیس سرویس اطلاعات خارجی روسیه می‌گوید وزارت امور خارجه ایالات متحده وظیفه گرفته است تا عملیات اوکراین را در میان جامعه روسیه بدنام و بی اعتبار کند.
به گزارش اسپوتنیک، سرگئی ناریشکین، رئیس سرویس اطلاعات خارجی روسیه می‌گوید، وزارت امور خارجه ایالات متحده سازمان های تحت کنترل خود را موظف نموده است تا کمپینی را برای بی اعتبار کردن عملیات ویژه اوکراین در جامعه روسیه راه اندازی کنند.
وی گفت وزارت امور خارجه آمریکا انتشار مآمریکا جعلیاتی را به منظور نشان دادن اهداف غیرانسانی و غیر بشردوستانه رهبری سیاسی و نظامی روسیه در اوکراین آغاز نمودند.
رئیس سرویس اطلاعات خارجی روسیه گفت: "مجموعه ای از شعارهای بدوی اما هشداردهنده که برای ایجاد وحشت طراحی شده اند جهت پر کردن کانال های تلگرامی و شبکه های اجتماعی آماده شده است. محتوای اصلی آنها این است که "رژیم دموکراتیک کی‌یف" با حمایت غرب "بزرگ و وحشتناک" در شرف ایجاد است. یک شکست کوبنده "روسیه تمامیت خواه" و تنها یک اعتراض مدنی در مقیاس وسیع ظاهرا می تواند کشور را از یک فاجعه قریب الوقوع نجات دهد."
ناریشکین گفت: " وزارت امور خارجه آمریکا به حامیان مالی خود دستور می دهد برای افزایش تأثیر بر مخاطبان در هنگام تبلیغ، فعالانه به استفاده از الفاظ رکیک، عبارات توهین آمیز و تصاویر مبتذل متوسل شوند. جعلیات باورنکردنی با هدف غیرانسانی کردن، رهبری سیاسی و نظامی روسیه در چشم مردم را منتشر کنند ".
به گفته ناریشکین "واشنگتن معتقد است که این رویکرد در رابطه با جوانان شهری مؤثرتر است. فرض بر این است که با "بلعیدن" این مزخرفات، آنها به خیابان ها بریزند و تغییرات "لیبرال-دمکراتیک" را راه اندازی کنند، یعنی به نفع غرب".
وی ابراز اطمینان کرد که واشنگتن هرگز موفق نخواهد شد و افزود: " به وزارت امور خارجه آمریکا توصیه می‌کنم هرگز به دروغ پردازی متوسل نشوید چرا که احتمال دارد عواقب آن دامنگیر خود تان شود".
گفتنی است در 24 فبروری، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، در یک سخنرانی تلویزیونی، آغاز عملیات نظامی ویژه برای دفاع از جمهوری های دونباس را که در اوایل همان هفته رسماً به رسمیت شناخته شده بود، اعلام کرد. رئیس جمهور روسیه از نیروهای اوکراینی خواست سلاح‌های خود را زمین بگذارند و به خانه‌های خود بروند.
از آن زمان کشورهای غربی فشار تحریم‌ها بر روسیه را افزایش داده‌اند و تعدادی از بانک‌ های روسیه را تحریم کرده و تعدادی از مقامات ارشد روسیه را در لیست سیاه قرار داده‌اند و دارایی‌ های آنها را در خارج از کشور مسدود کرده‌اند.
مسکو به صراحت اعلام کرده است که هیچ طرح اشغالگری ندارد و هدف این عملیات حفاظت از غیرنظامیان دونباس در برابر نسل کشی و غیر نظامی کردن و نازی زدایی در اوکراین است.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала