پاکستان: پناهجوی جدید از افغانستان نمی‌پذیریم

© Sputnik / پاکستان: اجازه ورود بیشترمهاجران افغان را نخواهیم داد
پاکستان: اجازه ورود بیشترمهاجران افغان را نخواهیم داد - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 08.05.2022
Telegram
سفارت پاکستان در کابل اعلام کرد که ما خواهان افزایش پناهندگان در آن کشور نستیم و آن عده از افغان‌هایی که پس از تسلط طالبان بر افغانستان به این کشور آمده اند را به عنوان پناهنده نمی‌پذیرد.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری جوان، سفیر پاکستان در کابل گفته است که ما خواهان افزایش پناهندگان افغانستانی نیستیم.
سفیر پاکستان در کابل می‌گوید افغان‌هایی که پس از سقوط دولت اشرف غنی به این کشور رفته اند به عنوان پناهنده پذیرفته نخواهند شد.
منصور احمد خان، سفیر اسلام آباد در کابل گفته است که هر روز حدود 700 تا 1000 ویزه برای افغان‌هایی که قصد سفر به اسلام آباد را دارند صادر می‌شود.
به گفته این افراد، به خاطر تجارت، تداوی و گرفتن ویزه امریکا، کانادا و یا سایر کشورهای غربی، به پاکستان سفر می‌کنند.
منصور احمد خان گفت : "ما آزادانه‌تر از هر کشور همسایه یا هر کشور دیگری در جهان برای افغان‌ها ویزه صادر می‌کنیم. ما این کار را برای رسیدگی به نگرانی‌های بشردوستانه افغان‌ها انجام می‌دهیم".
منصور احمد خان گفت : "اما اگر آنها (افغان‌ها) بخواهند وضعیت آنها به پناهندگی تبدیل شود، این اتفاق نمی‌افتد و ما اجازه نمی دهیم. ما خواهان افزایش پناهندگان نیستیم".
از سوی دیگر، قیصر خان افریدی، سخنگوی کمیشنری عالی ملل متحد در امور پناهندگان در اسلام آباد، گفت که آنان با مقامات پاکستانی یکجا کار می‌کنند تا راه حلی برای مشکلات افغان‌های تازه وارد پیدا کنند.
افریدی گفت که آنان در مورد ثبت نام و توزیع اسناد به این پناهجویان با مقامات پاکستان در گفتگو هستند. این در حالی است که پس از سقوط دولت جمهوریت در افغانستان، ده‌ها و شاید صدها هزار افغان به پاکستان مهاجر شده اند.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала