شکایت آلمانی ها از فقر ناشی از تحریم ها

© Fotolia / GourmetphotographyЧеловек держит кошелёк с деньгами
Человек держит кошелёк с деньгами - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 08.05.2022
Telegram
ساکنان کشور آلمان از فقر ناشی از تحریم ها شکایت دارند.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از "اشپیگل"، فقیرترین ساکنان کشور آلمان به دلیل افزایش قیمت مواد غذایی و انرژی با مشکلاتی مواجه می‌شوند.
یوخن برول، رئیس انجمن مراکز تغذیه اجتماعی، گفت: " در پایان ماه، بسیاری از مردم به سادگی پولی برای خرید مواد غذایی حداقل در مورد تغذیه سالم و سبزیجات و میوه های تازه ندارند.
وی خاطرنشان کرد که تعداد افرادی که در این ماه به دنبال کمک هستند در مرکز تغذیه اجتماعی در نورنبرگ دو برابر شده و به ده هزار نفر رسیده است. 600 هزار پناهجو که از اوکراین وارد آلمان شده اند و همچنین روی حمایت دولت حساب می کنند، وضعیت را تشدید می کند.
جنیفر پیپکا، یکی از بازدیدکنندگان این مرکز در نورنبرگ، که به تنهایی دو فرزند را بزرگ می کند، به نشریه شکایت کرد که مجبور به اهدای پلاسما شده است. همه چیز هر روز گران تر می شود. من مرتباً پلاسما اهدا می‌کنم تا از پس مخارج زندگی برآیم و خوشحالم که تا کنون می‌توانم این کار را انجام دهم.
Тележка с запасами продуктов в Канаде - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 01.05.2022
رسانه: افزایش بی‌پیشینه قیمت مواد خوراکی در آلمان
کلودیا ترامر، معلم دبیرستان (نام واقعی او نیست) از اینکه از نظر مالی به معنای واقعی کلمه "در لبه پرتگاه" است، ابراز تاسف کرد.
"در حال حاضر می توانم خیلی کمتر از گذشته هزینه کنم. صبحانه پسرم در مهدکودک دو برابر گران شده است و همچنین باید 70 تا 80 یورو خرج بنزین موتر کنم که هر روز از آن استفاده می‌کنم. سعی می کنم کمتر از وسایل برقی استفاده کنم. و بیشتر دوچرخه سواری کنم".
کشورهای غربی پس از آغاز عملیات نظامی ویژه برای غیر نظامی کردن اوکراین، تحریم هایی را علیه روسیه اعمال کردند. فشار تحریم ها هم اکنون به مشکلات اقتصادی برای آمریکا و اروپا تبدیل شده است و باعث افزایش جدی قیمت سوخت و مواد غذایی شده است.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала