چاقی؛ مهم‌ترین عامل کاهش آمادگی رزمی ارتش آمریکا

© AP Photo / Mark LennihanПолный человек в футболке с американским флагом в Нью-Йорке, США
Полный человек в футболке с американским флагом в Нью-Йорке, США  - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 07.05.2022
Telegram
یک نشریه‌ای آمریکایی اپیدمی چاقی را مهم‌ترین عامل کاهش آمادگی رزمی ارتش آمریکا عنوان کرد.
به گزارش اسپوتنیک، روزنامه دیلی اکسپرس با استناد به نتایج مطالعه اخیر دانشمندان می نویسد اپیدمی چاقی آمادگی رزمی ارتش ایالات متحده را به گونه غیر عادی کاهش می دهد.
براساس گزارش دکتر سارا پولیس، دستیار دانشکده پزشکی در دانشگاه کنتاکی، موضوع اضافه وزن، علیرغم بهترین تلاش‌های پنتاگون و سایر آژانس‌ها، تأثیر منفی بر ارتش ایالات متحده دارد و خطرات امنیت ملی مرتبط با آن "بسیار زیاد" است.
این کارشناس خاطرنشان کرد: مشکل چاقی تعداد داوطلبان قراردادی مناسب برای ارتش را کاهش می دهد. این مشکل در کل توان تکمیل نیروهای مسلح آمریکا را کمتر ساخته و همچنین تهدید بالقوه برای توان رزمی ارتش این کشور است.
جوانان سراسر این کشور به علت چاقی و اضافه‌وزن، مناسب خدمت در ارتش و آتش‌نشانی نیستند و این مسئله مهم‌ترین عامل کاهش کارایی ارتش آمریکا و دیگر ارگان‌ها است. .
محققان مشخص نمودند، امروزه نیروهایی که تحت آموزش های اولیه نظامی قرار می گیرند، تغییرات زیادی کرده اند. به این ترتیب، در میان استخدام شدگان، درصد زنان و نمایندگان اقلیت های نژادی و قومی بیشتر می شود. در عین حال، در میان زنان و اقلیت ها درصد افرادی که تمایل به اضافه وزن دارند افزایش یافته است.
علاوه بر این، نمایندگان این گروه ها نیز در معرض خطر "افزایش ناامنی غذایی" یعنی گرسنگی هستند که به نوبه خود خطر اضافه وزن را نیز افزایش می دهد.
در این مقاله آمده است: "عدم دسترسی مطمئن به غذا همچنین منجر به مشکلات روانی از جمله احساس ترس دائمی و دیگر عوارض می شود. و این مشکلات، به نوبه خود، مانع ثبات پرسنل نظامی شده و کارایی رزمی را کاهش می دهد."
دیلی اکسپرس در اخیر می‌افزاید: در کل، از دهه 1960، تعداد نیروهای پذیرفته شده در ارتش آمریکا، با وجود اضافه وزن، در بخش استخدام مردان دو برابر و در بخش زنان سه برابر شده است.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала