بایدن افزایش قیمت ها در آمریکا را به گردن روسیه انداخت

© AFP 2023 / Getty Images / Spencer Plattافزایش قیمت بنزین در آمریکا.
افزایش قیمت بنزین در آمریکا. - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 13.04.2022
Telegram
رئیس جمهور ایالات متحده در افزایش 70 در صدی قیمت ها از جمله بهای بنزین در آمریکا روسیه را مقصر دانست.
به گزارش اسپوتنیک، جوبایدن، رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا در یک سخنرانی در ایالت "آیووا" روسیه را در افزایش شدید قیمت ها در ایالات متحده در ماه مارچ، مقصر دانست.
رئیس‌جمهور آمریکا افزود: خانواده‌های آمریکایی افزایش 70 درصدی قیمت‌ها را به دلیل افزایش قیمت بنزین که عامل آن "ولادیمیر پوتین" رئیس‌جمهور روسیه است، حس می‌کنند.
بایدن همچنین گفت که عملیات نظامی ویژه روسیه در اوکراین منجر به افزایش قیمت گاز و غذا در سراسر جهان شده است. رهبر آمریکا سعی کرد اطمینان دهد که هر کاری ممکن است برای تغییر وضعیت انجام خواهد داد و احکامی را صادر خواهد کرد که ظاهراً برای کاهش سرعت افزایش قیمت ها طراحی شده است. او همچنان اطمینان دادکه اقدامات حمایتی لازم را اتخاذ خواهد کرد.
تا اواخر ماه مارچ، بهای کالا‌های مصرفی در آمریکا روند افزایشی داشته و میزان تورم در این کشور افزایش بی‌سابقه‌ای را تجربه کرده است.
طبق گزارش وزارت کار آمریکا، میزان تورم این کشور در این ماه در مقایسه با ماه مشابه در سال گذشته به میزان 7،9 درصد بوده که این رقم از سال 1981 تاکنون سابقه نداشته است.
گفتنی است در 24 فبروری، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، در یک سخنرانی تلویزیونی، آغاز عملیات نظامی ویژه برای دفاع از جمهوری های دونباس را که در اوایل همان هفته رسماً به رسمیت شناخته شده بود، اعلام کرد. رئیس جمهور روسیه از نیروهای اوکراینی خواست سلاح‌های خود را زمین بگذارند و به خانه‌های خود بروند.
از آن زمان کشورهای غربی فشار تحریم‌ها بر روسیه را افزایش داده‌اند و تعدادی از بانک‌ های روسیه را تحریم کرده و تعدادی از مقامات ارشد روسیه را در لیست سیاه قرار داده‌اند و دارایی‌ های آنها را در خارج از کشور مسدود کرده‌اند.
عملیات ویژه نظامی روسیه نتیجه سال ها تحریک غرب در اوکراین است. غرب سال‌ها عمدا حکومت نظامی را تحریک کرد تا در نتیجه این تحریکات و واکنش مسکو، یک تعطیلی بی پایان با تحریم‌ها آغاز کند. روسیه با اوکراین و مردم اوکراین در جنگ نیست. هدف اصلی جلوگیری از یک درگیری جهانی است که در حال آماده سازی است و در آن اوکراین نقش یک پایگاه نظامی برای حمله به فدراسیون روسیه تعیین شده است. مقامات کی یف 8 سال فرصت داشتند تا موضوع را در چارچوب تمامیت ارضی خود از طریق مذاکره حل کنند، اما اوضاع به جلو نرفت.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала