Rebelión: ایالات متحده به دلیل بی خردی به بزرگترین دشمن دالر تبدیل شده است

© Sputnik / Mikhail Kutusov /  مراجعه به بانک تصاویر Доллары США
Доллары США - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 05.04.2022
Telegram
ایالات متحده امریکا اعتبار خود را تضعیف کرده و به بزرگترین دشمن دالر تبدیل شده است.
به گزارش اسپوتنیک، الخاندرو ماکو دل پونت نویسنده سایت اسپانیایی Rebelión نوشت: غرب در تلاش برای گوشه گیر ساختن روسیه با تنوع بزرگ منابع طبیعی خود، گامی غیرمنطقی برداشت که باعث افزایش قیمت ها در سراسر جهان شد و بدون شک اروپا، ایالات متحده و کل جهان را وارد رکود خواهد کرد.
به گفته نویسنده مقاله، اقدامات امریکایی ها در پس زمینه کاهش بیست ساله سهم دالر در ارزهای ذخیره جهانی به طرز چشمگیری احمقانه است، زیرا اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده، که در آن شرکت های روسی درآمد حاصل از فروش منابع طبیعی را سرمایه گذاری کردند نیز مسدود شدند.
کشورهای زیاد در پی جایگزین دالر استند - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 29.03.2022
آمریکا خود باعث تخریب هژمونی دالر شد
الخاندرو مارکو دل پونت نوشت: اعمال تحریم‌ها علیه روسیه توسط واشنگتن و توقیف چند صد میلیارد دالر از ذخایر بانک مرکزی تردیدهایی را در مورد منطق سیستم مالی موجود ایجاد کرد و بقیه جهان را مجبور کرد به ذخیره دارایی‌ها به ارزهای ذخیره فکر کنند.
وی افزود: هر درصدی که از منطقه دالر برای ارز یا اوراق قرضه دیگر خارج شود، به تامین مالی بدهی عمومی امریکا ضربه می زند.
ایالات متحده به تازگی اوراق قرضه بانک مرکزی روسیه را باطل کرده است. چیزی مشابه با طلا در حال رخ دادن است، اگرچه بحث در مورد اینکه آیا در روسیه است یا در سایر بانک های مرکزی وجود دارد، اما مهمترین چیز این است که می توان آن را بسته کرد.
با استفاده از روال روسیه، مقامات امریکایی به راحتی می توانند با لمس یک دکمه شش هزار تن طلا را در سراسر جهان مصادره کنند. چرا که نه؟ طلا وجود دارد و ما باید آن را بدست آوریم. نویسنده پرسید: پس چرا کشورهای خارجی می خواهند طلای خود را در نیویورک ذخیره کنند؟
ناظر درباره اقدامات مسکو و پکن با هدف تضعیف سلطه گری دالر صحبت کرد. هر دو کشور در سال ۲۰۱۹ گام بزرگی در این راستا برداشتند؛ در سه ماهه اول سال ۲۰۲۰، سهم دالر در تجارت بین روسیه و چین برای اولین بار زیر ۵۰ درصد بود.
وی تصریح کرد: تا سال ۲۰۱۵ به میزان ۹۰ درصد معاملات دوجانبه به دالر انجام می شد.
افزون بر این، دل پونت یادآور شد که کشورهای خارج از منطقه نفوذ آمریکا این فرصت را دارند که درباره یک سیستم پولی و مالی ملی مبتنی بر واحد پول اتحادیه اقتصادی اوراسیا بحث کنند و اولین وظیفه در راه رسیدن به چنین نظامی، تثبیت نظام ارزهای محلی است.
نویسنده مقاله تصریح کرد: ما باید کشورهای دیگر را متقاعد کنیم که به یک سیستم پولی جدید روی بیاورند. دوران پس از دالر تنها می تواند پس از پذیرش عمومی یک ارز دیگر رخ دهد. تاکنون افراد کمی به این موضوع علاقه مند شده اند، به استثنای ایران که آن نیز تحت تحریم های شدید غرب قرار دارد، اما پرخوری آمریکا باعث شده تا آمریکا به بزرگترین مخالف منطقه دالر تبدیل شود.
پیش از این، دنیس علیپوف سفیر روسیه در هند گفته بود؛ که روسیه و هند قصد دارند تسویه حساب های متقابل را با ارزهای ملی گسترش دهند. به گفته وی، دو طرف باید به موضوع انعقاد توافقنامه حمایت متقابل از سرمایه گذاری ها توجه کنند.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала