وعده کمک 374 میلیون دالری بریتانیا به افغانستان

© AFP 2023 / Fabrice Coffriniتحریم های لندن علیه ریاض
تحریم های لندن علیه ریاض - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 30.03.2022
عضو شوید
حکومت بریتانیا اعلام کرده که 286 میلیون پوند که معادل به 374 میلیون دالر امریکایی می‌شود را به افغانستان کمک می‌کند.
به گزارش اسپوتنیک، پیش از برگزاری نشست جمع‌آوری کمک برای افغانستان، بریتانیا که میزبان این نشست است اعلام کرد که 286 میلیون پوند معادل 374 میلیون دالر دیگر را به مردم افغانستان کمک می‌کند تا مواد غذایی نجات‌بخش و حمایت‌های اضطراری صحی را فراهم کند.
قرار است که یک نشست بین‌المللی برای حمایت از درخواست 4.4 میلیارد دالر سازمان ملل متحد برای افغانستان به میزبانی بریتانیا برگزار شود. این نشست قرار است که در 31 مارچ برگزار شود.
سازمان ملل تخمین زده است که حدود 10 میلیون کودک در سراسر افغانستان برای زنده ماندن نیاز فوری به کمک‌های بشردوستانه دارند.
Qatar, Indonesia Sign Letter of Intent to Provide Humanitarian and Development Assistance to Afghan people - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 27.03.2022
توافق قطر و اندونیزیا برای کمک بشردوستانه به افغانستان
این نهاد به دنبال جمع‌آوری بیش از 4 میلیارد دلار است تا برای بیرون رفت از بحران بشری افغانستان مصرف کند. این بزرگ‌ترین درخواست مالی سازمان ملل متحد برای یک کشور است.
دولت بریتانیا گفته است که در کنار کمک‌های بشردوستانه اضطراری، از خدمات اساسی مانند بهبود دست‌رسی به مراقبت‌های بهداشتی و کمک به کشاورزان برای غلبه بر تأثیر خشکسالی نیز حمایت می‌کند.
وزارت خارجه بریتانیا گفته است که کمک جدید لندن از طریق شرکای سازمان ملل متحد و سازمان‌های غیردولتی مورد اعتماد توزیع خواهد شد.
دولت بریتانیا تأکید کرده است که هیچ کمک مالی مستقیماً به طالبان تعلق نمی‌گیرد.
لیز تراس، وزیر امور خارجه بریتانیا گفته است که در حال گردهمایی کشورها در حمایت از مردم افغانستان و کمک به پیشروی در تامین غذا، سرپناه و تجهیزات صحی است.
به گفته او، زنان و دختران افغانستان در مرکز توجه بریتانیا خواهد بود. خانم تراس تاکید کرد که طالبان باید به طور سازنده برای محافظت از حقوق آن‌ها تعامل داشته باشند و فورا تصمیم خود برای جلوگیری از آموزش دختران را لغو کنند.
بریتانیا می‌گوید که کمک‌های خود به افغانستان را در سال مالی 22-2021 دو برابر کرده است.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала