کوریای جنوبی از آمادگی کوریای شمالی برای انفجار هسته‌ای خبر داد

© AFP 2023 / Jung Yeon-JeТрансляция военного парада в честь 75-летия Трудовой партии Северной Кореи на железнодорожном вокзале в Сеуле, Южная Корея
Трансляция военного парада в честь 75-летия Трудовой партии Северной Кореи на железнодорожном вокзале в Сеуле, Южная Корея - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 27.03.2022
Telegram
سازمان اطلاعات کوریای جنوبی بدین باور است که کره شمالی برای انفجار هسته ای آزمایشی آماده می شود.
به گزارش اسپوتنیک، خبرگزاری ریونهاپ کوریا نوشته است که سازمان اطلاعات و نظامیان کوریا جنوبی حدس می زنند که کوریای شمالی برای انفجار هسته ای آزمایشی آماده می شود.
بر اساس اطلاعات این خبرگزاری، کارهای بازسازی یکی از 4 تونل در محوطه نظامی پونگری کوریای شمالی گویای آن است. همزمان با آن کار ساخت ورود کناری در سومین تونل نیز شروع شده است. بر اساس اطلاعات منابع از سرگیری کار تاسیسات ممکن است یک ماه دیگر باشد.
رهبران دو کوریا سوار بر لیموزین سرگشاده راهی مذاکرات شدند - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 31.12.2021
توافق امریکا و کوریایی جنوبی برای پایان دادن جنگ کوریا
این خبرگزاری خاطرنشان می کند: "آنها به شدت کار را برای بازسازی ورودی تونل سوم متوقف کردند و اکنون مسیر میانبر را بررسی می کنند. با کمک این راه حل برای بازسازی، به نظر می رسد که طی یک ماه آماده شود".
این روزنامه می افزاید که خطر اینکه پیونگ یانگ آزمایش انجام خواهد داد پس از پرتاب آزمایشی موشک های دوربرد کره شمالی بیشتر شد. تاکید می شود که کره شمالی با این پرتاب ها رسما مهلت داوطلبانه در تحریکات استراتژیک بزرگ را متوقف کرد.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала