عدم حضور متقی در نشست سازمان همکاری‌ اسلامی در پاکستان

© https://twitter.com سازمان همکاری‌ اسلامی
 سازمان همکاری‌ اسلامی  - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 22.03.2022
عضو شوید
پاکستان امروز و فردا میزبان چهل‌وهشتمین نشست شورای وزیران خارجه سازمان همکاری‌ اسلامی است، اما سرپرست وزارت امور خارجه افغانستان در آن شرکت ندارد.
به گزارش اسپوتنیک، نشست دو روزه سازمان همکاری‌ اسلامی در پاکستان در حال برگزاری است، اما امیرخان متقی، سرپرست وزارت امور خارجه در این نشست اشتراک نکرده است.
به گزارش روزنامه دان به نقل از منابعی در افغانستان، امیرخان متقی در این نشست حضور ندارد و به‌جای او نماینده‌ای از وزارت امور خارجه شرکت کرده است.
حافظ ضیا احمدی، معاون سخنگوی وزارت خارجه گفته است که یکی از مقام‌های این وزارت به نام محمد اکبر عظیمی، ریاست هیأت وزارت خارجه را به عهده دارد.
علت عدم اشتراک امیرخان متقی در این نشست به‌گونه دقیق مشخص نیست، اما گفته می‌شود که او به دلیل بیماری قلبی در این نشست اشتراک نکرده است.
در همین حال، وزارت امور خارجه پاکستان اعلام کرده که قرار است در این نشست یک صندوق امانی کمک‌های بشردوستانه با نظارت بانک توسعه اسلامی برای جذب کمک‌ها به افغانستان گذاشته شود.
تاکنون هیچ یک از 57 عضو سازمان همکاری اسلامی دولت طالبان را برسمیت نشناخته‌اند، اما "عمران خان" نخست وزیر طالبان در آستانه این نشست از کشورهای اسلامی خواسته بود تا با دولت طالبان تعامل فعال داشته باشند.
گفتنی است که در نشست گذشته سازمان همکاری اسلامی کرسی افغانستان خالی بود و امیرخان متقی در ردیف آخر در جایگاه مهمانان نشسته بود؛ در نتیجه این بار طالبان سطح مشارکت خود را کاهش داده است.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала