تجاوز گروهی جنگجویان طالبان به هشت زن زندانی در مزارشریف

© https://twitter.comطالبان یک دختر را جوان در بلخ تیرباران کردند
طالبان یک دختر را جوان در بلخ تیرباران کردند - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 20.03.2022
Telegram
جنگجویان گروه طالبان دو ماه پیش به هشت زن زندانی در مزارشریف تجاوز گروهی کردند.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از آماج نیوز، روزنامه‌ی گاردین، گزارش داده است که افراد طالبان در ماه جنوری امسال، به هشت زن زندانی در شهر مزارشریف تجاوز گروهی کرده‌اند.
در گزارش آمده، زنانی که مورد تجاوز جنسی قرار گرفتند، بخشی از گروه زنانی بودند که می‌خواستند از افغانستان فرار کنند؛ اما از سوی طالبان بازداشت شدند.
طالبان یک دختر را جوان در بلخ تیرباران کردند - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 12.03.2022
فارسی ستیزی طالبان/ واژه دانشگاه از لوحه ای دانشگاه بلخ برداشته شد/ واکنش ها
در گزارش ذکر شده است، که زنانی که از تجاوز گروهی طالبان جان سالم به در بردند، پس از آزادی از سوی خانواده‌های شان به‌نام "عزت" کشته شده‌اند و شماری از زنان تا هنوز هم ناپدید استند. در گزارش به نقل از نویسنده‌ی آن آمده که طالبان وقوع چنین روی‌دادهایی را رد می‌کنند.
این در حالی‌ست، که پس از تسلط طالبان تا هنوز بیش‌تر مکتب‌ها به‌روی دختران بسته است. هرچند دانش‌گاه‌ها باز شده؛ اما با محدودیت‌های بسیار شدیدی روبه‌رو است.
در این گزارش، آمده است که جامعه‌ی جهانی دو دهه با خون و ثروت خود تلاش کرد که تا یک حکومت انتخابی در افغانستان ایجاد کند؛ اما طالبان آن‌را در یک روز سرنگون کرد و رسانه‌ها نیز در طول چند هفته، همه‌ی این روی‌دادها را از رادار خود بیرون انداختند.
با روی کار آمدن حکومت طالبان در کشور، زنان با محدویت‌های روبه‌رو شده‌اند. طالبان در روزهای نخست وزارت امور زنان را حذف و وزارت امر به‌معروف و نهی از منکر را جایگزین آن کردند.
با فروافتادن جمهوریت زنان برای حق کار، آموزش و آزادی به جاده‌ها برآمده و اعتراض کردند، اما شماری آنان از سوی طالبان بازداشت و‌ سرکوب شدند.
شماری از زنان معترض هم‌چنین گفته بودند که از سوی نیرو‌های طالبان "روسپی" خطاب می‌شدند.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала