زمان حمله چین به تایوان اعلام شد

تایوان - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 19.03.2022
Telegram
وزیر خارجه تایوان گفت: چین چه تصمیم داشته باشد به تایوان حمله کند یا نه؛ ما باید همواره برای دفاع از خود آماده باشیم.
به گزارش اسپوتنیک، تارنمای مجله آمریکایی "نیوزویک" در گزارشی مدعی شده است به استناد شماری از اسناد امنیتی ، چین تصمیم دارد در پاییز سال جاری میلادی به تایوان حمله کند.
جوزف وو وزیر خارجه تایوان گفت نمی تواند در خصوص صحت اسناد امنیتی، که در آن ادعا شده است "شی جین‌پینگ" رئیس جمهوری چین تصمیم دارد در پاییز سال جاری به تایوان حمله کند، اظهارنظر کند.
وی افزود: چین چه تصمیم داشته باشد به تایوان حمله کند یا نه؛ ما باید همواره برای دفاع از خود آماده باشیم.
دونالد ترامپ رئیس‌ جمهوری پیشین آمریکا چندی پیش ضمن انتقاد از واکنش دولت بایدن در قبال بحران‌های کنونی در اروپا، ادعا کرد چین به زودی به تایوان یورش می‌برد.
ترامپ معتقد است چین احتمالا انگیزه لازم برای حمله به تایوان را دارد. چرا که به گفته وی دولت پکن شاهد ضعف دولت جو بایدن در نحوه خروج از افغانستان و واکنش او در قبال عملیات ویژه روسیه به اوکراین است.
چین مدت‌هاست که تایوان را بخشی از خاک خود می‌داند. در ماه جنوری سال جاری سفیر چین در ایالات متحده، در گفت‌وگویی با رادیو عمومی آمریکا (NPR) گفت که این جزیره نشان دهنده "نمایش بزرگترین تنش میان چین و ایالات متحده است".
وی در ادامه اظهاراتش تاکید کرد چنانچه مقامات تایوانی، که توسط واشنگتن جسور شده‌اند، به راه خود برای استقلال ادامه دهند، به احتمال زیاد چین و ایالات متحده، درگیر جنگ می شوند.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала