واکنش اروپا به ایجاد منطقه منع پرواز در اوکراین

© AP Photo / Oleksandr Naumenkoایکائو: ایران تحقیقات در مورد سقوط هواپیمای اوکراین در حوالی تهران را تسریع کند
ایکائو: ایران تحقیقات در مورد سقوط هواپیمای اوکراین در حوالی تهران را تسریع کند - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 10.03.2022
Telegram
مسؤول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت، اتحادیه اروپا نمی‌تواند با درخواست منع پرواز بر فراز اوکراین موافقت کند، زیرا این امر منجر به جنگ سوم جهانی خواهد شد.
به گزارش اسپوتنیک، ایسنا خبر داده است که جوزپ بورل، مسؤول سیاست خارجی اتحادیه اروپا طی مصاحبه اختصاصی با" 18CNBC-TV" با تاکید بر اینکه ناتو در اوکراین مداخله نخواهد کرد زیرا عضو آن نیست، گفت، اتحادیه اروپا نفت و گاز روسیه را به دلیل وابستگی شدید تحریم نخواهد کرد.
بورل تصریح کرد، امریکا واردات نفت و انرژی از روسیه را ممنوع کرده و بریتانیا نیز گفته است که تا پایان سال واردات خود را به تدریج متوقف خواهد کرد؛ اما اتحادیه اروپا به دلیل وابستگی شدید به نفت و گاز روسیه به این جریان نخواهد پیوست.
منع پرواز و نشست بشقاب پرنده در یکی از شهرهای فرانسه - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 03.11.2016
منع پرواز و نشست بشقاب پرنده در یکی از شهرهای فرانسه
وی تاکید کرد، واردات نفت روسیه برای ایالات متحده بخش کوچکی به شمار می‌رود و تقریبا نیازی به آن ندارد؛ اما این موضوع برای اتحادیه اروپا صدق نمی‌کند، زیرا روسیه تامین کننده بزرگ انرژی آن است.
مسؤول سیاست خارجه اتحادیه اروپا خاطرنشان کرد: اتحادیه اروپا در تلاش است تا از واردات گاز روسیه به میزان قابل توجهی بکاهد و مصرف انرژی این کشور را تا پایان سال به میزان دو سوم کاهش خواهد داد.
بورل بار دیگر تاکید کرد، سازمان پیمان آتلانتیک شمالی "ناتو" تا زمانی که به یک کشور عضو حمله نشود مداخله نخواهد کرد.
وی گفت: ناتو از هر وجب از خاک خود دفاع خواهد کرد و به همین دلیل در اوکراین مداخله نخواهد کرد، زیرا عضوی از آن نیست.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала