طالبان در هرات یک مدیر مکتب را "محاکمه" می‌کنند

© Photo / Shahhussain Murtazawi FBشهر هرات
شهر هرات - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 10.03.2022
Telegram
منابع مردمی در هرات می‌گویند که استخبارات طالبان احمدعلی حیدری، مدیر یک مکتب دولتی را نزدیک به 20 روز پیش بازداشت کرده‌ است و به‌اتهام "تبلیغ" علیه این گروه "محاکمه" می‌‌کند.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از اطلاعات روز، آقای حیدری مدیر مکتب فیض محمدکاتب در شهرک المهدی در مربوطات ناحیه سیزدهم شهر هرات است.
یکی از بستگان حیدری که خواست هویت‌اش فاش نشود، گفت که او در اول ماه حوت به ریاست معارف هرات به جلسه خواسته شده بود و از این ریاست توسط استخبارات طالبان بازداشت شده است.
او گفت که چندین‌بار با متنفذان و عالمان دینی به استخبارات طالبان مراجعه کرده‌اند و مسوولان این گروه می‌گویند که هنوز تحقیقات‌اش خلاص نشده و پس از پایان بررسی سرنوشت‌اش مشخص خواهد شد.
این فرد افزود که باری پیش رئیس استخبارات طالبان در هرات رفته و او گفته است که حیدری "علیه نظام" تبلیغ کرده است. مشخص نیست او چگونه علیه طالبان تبلیغ کرده است؛ اما به گفته‌ی منبع، حیدری به‌جز مدیریت مکتب هیچ‌گونه فعالیتی نداشته است.
او اضافه کرد که دیروز هم شورای علما برای مشخص‌کردن سرنوشت حیدری به استخبارات طالبان رفته و این اداره گفته است که وی "باید محاکمه شود".
این منبع تأکید کرد که طالبان "بدون دلیل و هیچ جرمی" این مدیر مکتب را در بند کشیده‌اند.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала