غرامت 90 میلیون دالری فیس بوک برای تسویه یک شکایت ده ساله

© SputnikFacebook
Facebook  - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 16.02.2022
Telegram
فیس بوک برای حل و فصل شکایتی که یک دهه قبل انجام شده و شرکت را به نقض قانون متهم کرده، 90 میلیون دالر پرداخت می کند.
به گزارش اسپوتنیک، به نقل از رویترز، فیس بوک با پرداخت 90 میلیون دالر برای حل و فصل یک دعوای حقوقی خصوصی که آن را متهم به ردیابی فعالیت های اینترنتی کاربران می کرد، موافقت کرد.
ابه طور دقیق تر این شکایت فیس بوک را متهم کرده بود پس از آنکه در نسخه وب این شبکه اجتماعی از حساب های کاربری شان خارج می شوند، فعالیت های اینترنتی آنها را ردیابی می کند.
در همین راستا پیشنهاد اولیه تسویه این شکایت به دادگاهی در کالیفرنیا ارائه شده و نیازمند تایید قاضی است. طبق شرایط این تسویه فیس بوک ملزم است داده های جمع آوری شده به شیوه نامناسب را حذف کند.
کاربران فیس بوک را متهم کرده اند با استفاده از افزونه‌ها برای ذخیره کوکی‌ها، فعالیت های آنان را ردیابی می کند. چنین رفتاری قوانین حریم خصوصی و شنود فدرال و ایالتی را نقض کرده است.
همچنین در این شکایت ادعا شده بود فیس بوک تاریخچه مرورگر کاربران را به پروفایل هایی افزوده و به تبلیغ کنندگان فروخته بود.
این پرونده در جون 2017 میلادی رد شد اما دوباره دادگاه استینافی در آوریل سال 2020 آن را احیا کرد.
تسویه این پرونده شامل تمام کاربران فیس بوک در آمریکا می شود که بین 22 آپریل 2010 تا 26 سپتامبر 2011 میلادی از وب سایت های غیر فیس بوک با کلید "لایک" این شبکه اجتماعی بازدید کرده اند.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала