شرکت "آی‌بی‌ام" کارمندان بالای 40 سال را "دایناسور" خواند

© Flickr / Daniel VoyagerIBM Business Center
IBM Business Center - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 15.02.2022
عضو شوید
شرکت IBM از بزرگ‌ترین توسعه‌دهندگان خدمات کامپیوتری در جهان با اتهامات جدید روبرو شده است.
به گزارش اسپوتنیک، به نقل ازبیزینس اینسایدر، مدیران ارشد IBM در مکاتبات داخلی، کارمندانی را که سن شان بیش از40 سال بود، دایناسور نامیده و با بیان اینکه این کارمندان درک خوب تعامل و تشریک مساعی ندارند، آنها را از کار اخراج نموده اند.
به گفته این نشریه، اسکرین شات های مکاتبات مدیران این شرکت، به عنوان مدرکی برای اتهامات این شرکت به Ageism - سن گرایی استفاده می شود.
گزارش‌ها درباره اخراج کارمندان بالای 40 سال در سال 2018 منتشر شد و گفته می‌شود که این تصمیم به منظور جایگزین کردن نسل جوانتر وسرعت بخشیدن کار شرکت گرفته شده است.
رخی از این کارمندان که سابقه کاری چند دهه‌ای در IBM داشتند مجبور شدند افراد بی‌تجربه و جوان‌تری را جایگزین خود ببینند که قادر به انجام وظایف آنها نبودند.
شرکت IBM از بزرگ‌ترین توسعه‌دهندگان خدمات رایانه‌ای در جهان با اتهامات جدید روبرو شده است و پرونده‌های قضایی مطرح شده در آمریکا نشان می‌دهد این مرکز قوانین تبعیض جنسیتی و سن کارمندان را زیرپا می‌گذارد تا کارمندان بالای 40 سال کنار گذاشته نشوند و کارمندان جوان‌تر جای آنها را نگیرند.
به گزارش شماران سیستم به نقل از اینکوئیرر، بر اساس گزارش‌های منتشر شده در رسانه‌های محلی آمریکا IBM اعلام کرده است که ظرف پنج سال گذشته بیش از 20 هزار کارمند آمریکایی بالای 40 سال را اخراج کرده است تا کارمندان جدید را جایگزین آنها کند و البته این شرکت ادعا می‌کند که عدد واقعی از این میزان بیشتر است و در مجموع IBM قانون مذکور را دنبال کرده است.
بر اساس قانون مذکور برخی از این کارمندان که سابقه کاری چند دهه‌ای در IBM داشتند مجبور شدند افراد بی‌تجربه و جوان‌تری را جایگزین خود ببینند که قادر به انجام وظایف آنها نبودند.
با این وجود بیش از هزار کارمند اسبق شرکت IBM هم اکنون تجربیات خود را به اشتراک گذاشته‌اند، مصاحبه کرده‌اند، اسناد قانونی شرکت مذکور مورد تحلیل قرار گرفته است و بررسی‌های لازم انجام شده است تا این پرونده قضایی در دادگاه عالی آمریکا مطرح شود.
شرکت IBM ادعا می‌کند که در تغییر فعالیت‌های خود به یک سیاست جامع دست پیدا کرده است که بر اساس آن کلیه کارمندان این شرکت با جنسیت‌های مختلف و در گروه سنی مورد نظر مشغول به کار شده‌اند.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала