طالبان: ما خواستار تعامل با روسیه هستیم؛ هیچ شرایطی برای به رسمیت شناخته شدن نداریم

© Sputnikامیر خان متقی
امیر خان متقی - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 15.02.2022
Telegram
سرپرست وزارت امور خارجه دولت موقت طالبان می‌گوید کابل خواهان افزایش همکاری با روسیه است و هیچگونه شرایطی رابرای به رسمیت شناختن تعیین نمی کند.
به گزارش اسپوتنیک،امیرخان ، سرپرست وزارت امور خارجه دولت موقت افغانستان می‌گوید که که افغانستان انتظار دارد همکاری با روسیه را گسترش دهد، در حالی که کابل و مسکو در مورد شرایط به رسمیت شناختن دولت جدید افغانستان هنوز گفتگو نکرده اند.
متقی افزود: نه دولت روسیه و نه هم ما هنوز هیچ شرطی برای به رسمیت شناختن نگذاشته‌ایم، اما روابط خوبی داریم. سفارت روسیه در کابل و همچنان سفارت افغانستان در مسکو فعال است، هیچ شرایط خاصی وجود ندارد. امیدواریم که این تعامل ادامه پیدا کند.
Здание Министерства иностранных дел РФ и Водовзводная башня Московского Кремля - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 30.12.2021
طالبان روسیه را در جریان نگذاشته سفیر خود را تعیین نموده است
وزیر امور خارجه دولت موقت افغانستان گفت: "افغانستان به نیازهای خود نگاه می کند. در حال حاضر به تمام نمایندگان سفارت های افغانستان اجازه داده ایم که به کار خود ادامه دهند. ما با اکثر آنها در تماس هستیم. اگر نیاز به جایگزینی نمایندگان موجود باشد، آن را بررسی خواهیم کرد. اکنون موارد فعلی به کار خود ادامه خواهند داد."
اوایل ماه آگست 2021 "طالبان" حملات خود علیه نیروهای دولتی افغانستان را افزایش داد. 15 آگست سال گذشته نیروهای "طالبان" وارد کابل شدند و کنترل کاخ ریاست جمهوری را به دست گرفتند. سپس گزارش شد اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان کشور را ترک کرده است.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала