فرمانده آمریکایی: چین در حال گسترش قدرت خود افغانستان

© https://twitter.comاریک کوریلا، فرمانده ارشد ایالات متحده آمریکا
اریک کوریلا، فرمانده ارشد ایالات متحده آمریکا  - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 09.02.2022
Telegram
فرمانده ارشد و نامزد فرماندهی سنتکام به کمیته نیروهای مسلح مجلس سنای آمریکا گفته است که چین در حال گسترش قدرت و هزینه‌هایش در منطقه به ویژه در افغانستان است.
به گزارش اسپوتنیک، ژنرال اریک کوریلا، فرمانده ارشد ایالات متحده آمریکا و نامزد فرماندهی سنتکام به کمیته نیروهای مسلح مجلس سنای آن کشور گفته است که چین در حال گسترش قدرت و هزینه‌هایش در منطقه، به‌ویژه در افغانستان است.
کوریلا افزوده است که ساحه گسترش قدرت چین شامل افغانستان، ایران، کشورهای شبه جزیره عربستان و پنج جمهوری آسیای مرکزی می‌شود.
نامزد ریاست سنتکام در نشست استماعیه کمیته نیروهای مسلح مجلس سنا گفت: "ایالات متحده با دوره جدیدی از رقابت استراتژیک با چین و روسیه روبه‌رو است که به یک منطقه جغرافیایی محدود نمی‌شود."
او تأکید کرده است که ایالات متحده به درستی رقابت با چین را در اولویت قرار می‌دهد و باید این کشور در خاورمیانه و آسیای مرکزی و جنوبی فعال بماند.
کوریلا با صراحت به کمیته اعلام کرده است که ایران همچنان یک تهدید بزرگ برای نیروهای آمریکایی در منطقه شمرده می‌شود.
ژنرال اریک کوریلا به عنوان یک افسر جنگنده و باتجربه در جنگ‌های عراق و افغانستان، با استقبال دوستانه‌ای از سوی هیأت مدیره این مجلس مواجه شد و به او گفته شد که ممکن است به عنوان رییس جدید سنتکام رای تأیید بگیرد.
او جایگزین ژنرال فرانک مک‌کنزی خواهد شد که پس از سه سال از سمت رهبری فرماندهی بازنشسته می‌شود.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала