ترس ثروتمندان جهان از سقوط بازار

© REUTERS / Amr DalshDólares estadounidenses (imagen referencial)
Dólares estadounidenses (imagen referencial) - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 09.02.2022
عضو شوید
سرمایه گذاران بزرگ به دلیل افزایش احتمالی نرخ کلیدی شروع به خریدن پول نقد کردند.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از بلومبرگ، سقوط بازار سهام ایالات متحده در جنوری، سرمایه گذاران ثروتمند را به احتکار وجه نقد به جای نگه داشتن آن در سهام ترغیب کرد.
بر اساس یک نظرسنجی در ماه جنوری توسط هلدینگ مالی سوئیسی UBS Global Wealth Management، تقریبا نیمی از ثروتمندان جهان گفتند که از سقوط بازارها بسیار نگران هستند. یک سال پیش در همین ماه، 45 درصد از افراد مورد بررسی نگرانی خود را ابراز کردند.
در ایالات متحده، 61 درصد از کسانی که رای دادند، گفتند که بیش از 10 درصد از سبد سرمایه گذاری خود را به صورت نقدینه، نگه داشته اند، در حالی که این رقم در سال گذشته 59 درصد از سرمایه گذاران بود. بیش از 80 درصد نیز معتقدند که دولت جو بایدن رئیس جمهور ایالات متحده، باید کنترل تورم را در اولویت سیاست خود قرار دهد.
 ضربه ای چند میلیارد دالری چین به ثروتمندان جهان - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 12.07.2021
ضربه ای چند میلیارد دالری چین به ثروتمندان جهان
ترس آمریکایی ها به دلیل تورم و افزایش احتمالی نرخ بهره توسط سیستم فدرال رزرو آمریکا (FRS) است. در میان این چالش ها، آنها منتظر "فرصت مناسب" برای سرمایه گذاری در بخش هایی مانند مراقبت های بهداشتی و فناوری هستند. علاوه بر این، به گفته UBS، سرمایه‌ گذاران ثروتمند آمریکایی در پذیرش وام‌ های جدید و تامین مالی مجدد وام‌ های مسکن فعلی فعال هستند تا این کار را قبل از افزایش نرخ بهره انجام دهند.
این نظرسنجی از 4 تا 24 جنوری انجام شد، در این دوره بود که شاخص سهام کلیدی S & P 500 روزانه 12.4 درصد کاهش یافت. UBS از 3000 نفر با حداقل یک میلیون دالر دارایی و 1200 صاحب کسب و کار با درآمد سالانه بیش از 1 میلیون دالر نظرسنجی کرد.
سرمایه گذاران هنوز در مورد تشدید سیاست پولی تردید دارند، اگرچه سهام ایالات متحده از پایین ترین سطح جنوری خود، افزایش یافته است.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала