آغاز بررسی فعالیت‌های ۵۹ نهاد دولتی از سوی طالبان

اداره عالی تفتیش - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 07.02.2022
Telegram
اداره عالی تفتیش طالبان بررسی فعالیت های پنجاه و نه نهاد دولتی را آغاز کرده است.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از طلوع نیوز، مسوولان این اداره می گویند که بررسی های شان را در باره قوانین، مقرارات و فعالیت های اداری و مالی در این نهاد ها آغاز کرده اند و دستاورد هایی نیز داشته اند.
آنان می افزایند که بررسی فعالیت های نهاد های دولتی در حال حاضر در کابل متمرکز است و می کوشند تا بررسی های شان را به دو صد نهاد دولتی افزایش دهند.
قدرت الله جمال، سرپرست اداره عالی تفتیش، گفت: "در زون‌ها و ولایت‌ها دفترها وجود ندارد. در گذشته بعضی دفترها ساخته شده و چون دست آورد نداشته است دوباره بسته شده اند. ما اکنون تنها در مرکز دفتر داریم".
مسوولان اداره عالی تفتش می گویند که از آغاز بررسی نهادهای دولتی تاکنون میلیون ها افغانی به خزانه دولت افزوده شده است.
ورزشگاه پنجشیر - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 07.02.2022
دیدار رئیس استخبارات طالبان با علما و متنفذین ولایت پنجشیر
نجیب الرحمان رحمانی، معاون مالی و اداری اداره عالی تفتیش، می گوید:"در نتیجه این تفتیش در حدود هشت اعشاریه شش میلیارد افغانی، مبالغ قابل تحصیل محسوب شده و مبلغ دوازده اعشاریه سه میلیارد افغانی مبلغ تصفیه".
هم اکنون پنجاه و نه نهاد دولتی در کابل زیر بررسی استند اما قرار است این روند به ولایت ها نیز گسترش یابد.
فضل الله نظامی، مشاور اداره عالی تفتیش، گفت:"در قسمت مشکلات که در ولایت ها است ما پلان های خود را در سال ۱۴۰۱ داریم و بررسی های مان به شکل نورمال در مرکز و ولایت ها ادامه پیدا می‌کنند."
افغانستان برای سال ها یکی از فاسد ترین کشورهای جهان شناخته شده است.
اما معاون دوم رییس الوزراء طالبان به روز یک شنبه اعلام کرد که میزان فساد در نهادهای دولتی اکنون به صفر رسیده است اما به گفته او مشکل کاغذ پرانی همچنان پابرجاست.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала