دیدار پسر بن لادن با مقام های طالبان

© AP Photo / CIA / پسر بن لادن میتواند به موضوع چانه زدن های سیاسی بین امریکا و طالبان مبدل گردد
پسر بن لادن میتواند به موضوع چانه زدن های سیاسی بین امریکا و طالبان مبدل گردد - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 06.02.2022
Telegram
پسر رهبر گروه تروریستی القاعده در پایان سال گذشته میلادی با مقام های گروه طالبان در افغانستان دیدار کرده است.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، برپایه گزارش جدید سازمان ملل، گروه‌های "تروریستی" خارجی، از القاعده در شبه قاره هند گرفته تا گروه‌هایی در ازبیکستان نسبت به سال‌های پسین از آزادی بیشتری در افغانستان برخوردار شدند و پسر اسامه بن لادن در ماه اکتبر جهت ملاقات با مقامات طالبان به این کشور سفر کرد.
روزنامه هندوستان تایمز در این باره نوشته است، که در آخرین گزارش شورای امنیت سازمان ملل درخصوص این گروه‌ها که اخیرا منتشر شد، آمده که طالبان "هیچ کاری" برای محدود کردن فعالیت این دسته از "تروریست‌های خارجی" انجام نداده است؛ گزارش و ادعایی که باعث "تقویت سوءظن" نسبت به استقرار این گروه‌ها در کابل می‌شود.
پسر بن لادن همچنان در لیست پیگرد اف بی آی قرار دارد - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 02.08.2019
پسر بن لادن همچنان در لیست پیگرد اف بی آی قرار دارد
تیم پشتیبانی سازمان ملل و تیم نظارتی تحریم‌ها چنین گزارش‌هایی را هر دو سال یک بار به عنوان بخشی از تلاش‌ها جهت اعمال تحریم‌ها علیه این گروه‌های "تروریستی" آماده می‌کند. در این گزارش آمده است، که القاعده "سکوت راهبردی" خود را پس از تبریک پیروزی طالبان در ۳۱ اگوست ۲۰۲۱ حفظ کرده است.
در این گزارش آمده است: فضا و جو امنیتی در افغانستان به شدت از تاریخ ۱۵ اگوست تغییر کرده است؛ درست از زمانی که طالبان این کشور را تصرف کرده است. همچنین، هیچ علامت و تغییری درخصوص اقدامات طالبان برای محدود کردن فعالیت‌های گروه‌های تروریستی خارجی در کشور وجود ندارد.
براساس این بیانیه، همه چیز برعکس پیش می‌رود؛ گروه‌های "تروریستی" بیش از پیش از حضور در خاک افغانستان بهره‌مند هستند.
یکی از کشورهای عضو سازمان ملل گزارش کرده که عبدالله، پسر اسامه بن لادن، رهبر القاعده، در ماه اکتبر جهت دیدار با مقامات طالبان به افغانستان سفر کرد.
امین محمد الحق صام خان، که هماهنگ کننده امنیت اسامه بن لادن، رهبر کشته شده القاعده بود، نیز در اواخر ماه اگوست به خانه خود در افغانستان بازگشت.
براساس این گزارش، تعداد نیروهای گروه القاعده در شبه قاره هند بین ۲۰۰ تا ۴۰۰ نفر تخمین زده می‌شود که عمدتا از افغانستان، بنگلادش، هند، میانمار و پاکستان هستند.
افزون بر آن، در اتفاق و تحولی نگران کننده، کشورهای عضو سازمان ملل گزارش کردند زمانی که طالبان به قدرت رسید، هزاران زندانی آزاد شدند و بدین ترتیب نیروهای داعش از ۲۲۰۰ نفر به ۴۰۰۰ نفر افزایش یافته است.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала